khanekhodro

برای دفاع از خودم مرتکب قتل شدم


۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۰۹:۲۰ | کد خبر: ۳۷۱۲۹ چاپ

پسر جوان که متهم است برادر دوستش را به قتل رسانده در شعبه 10 دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد.

برای دفاع از خودم مرتکب قتل شدم
کلانشهررسیدگی به این پرونده از اردیبهشت سال‌جاری با گزارش یک درگیری خونین در منطقه ورامین آغاز شد. مأموران در پی این گزارش به محل حادثه اعزام شدند و پس از بررسی‌های اولیه و تحقیقات میدانی مشخص شد که پسر ۱۹ ساله‌ای به نام شهرام با چاقویی خونی در دست از خانه‌ای خارج شده و فریاد زده که سیروس را کشتم.

در ادامه مأموران وارد خانه محل حادثه شدند و با جسد سیروس 31 ساله مواجه شدند. جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل و شهرام در محل بازداشت شد.
وی پس از انتقال به اداره آگاهی در بازجویی‌های اولیه به قتل اعتراف کرد.
با تکمیل تحقیقات پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در دادگاه چه گذشت

در ابتدای جلسه پدر مقتول درخواست قصاص کرد و گفت: شهرام دوست صمیمی پسر کوچکم بود. اما پسر بزرگم را بی‌رحمانه کشت. من به هیچ عنوان حاضر به مصالحه نیستم و قصاص می‌خواهم.

در ادامه متهم به جایگاه رفت و گفت: روز حادثه سیروس را دیدم که مست بود و نمی‌توانست روی پاهایش بایستد از آنجا که سال‌ها با برادرش دوست صمیمی بودم به سمتش رفتم تا کمکش کنم و او را به خانه‌شان برسانم. مقابل در خانه‌شان متوجه رفتار عجیبش شدم.

او اصرار داشت که من را به داخل خانه‌شان ببرد و من هم چون حس کردم او نیت شومی دارد قبول نمی‌کردم. در همین گیر و دار وارد خانه شدیم اما او در را قفل کرد و من را به زیر زمین کشاند.

در همین لحظه سیروس چاقویش را بیرون کشید و به سمتم گرفت و من برای فرار از دستش او را هل دادم و به زمین خورد و چاقو را از دستش گرفتم و بعد هم چند ضربه زدم. وقتی دیدم سیروس خون‌آلود شد ترسیدم و با فریاد به بیرون از خانه دویدم و به همسایه‌ها گفتم که سیروس را کشتم.

وی افزود: باور کنید اگر سیروس را با چاقو نمی‌زدم او یا من را می‌کشت و یا قربانی نیت شومش می‌کرد.

در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.