khanekhodro

قیمت خودرو امروز 16 مهر 1402 با شیب بسیار اندک، به صورت افزایشی گزارش می‌شود. البته در این میان، برخی خودروها نیز افت قیمت دارند و به طور کلی، بازار وضعیت باثباتی دارد.

قیمت خودرو امروز ۱۶ مهر ۱۴۰۲/ کدام خودرو ۲۰ میلیون تومان ریخت؟

کلانشهر: قیمت خودرو امروز یک‌شنبه 16 مهر 1402 در اغلب موارد افزایشی گزارش می‌شود. البته میزان این افزایش، بسیار جزئی بوده و همچنین، برخی از خودروها نیز شاهد افت قیمتی هستند. می‌توان گفت که میزان افزایش و کاهش‌ها در حد چشم‌گیری نبوده و بازار از یک وضعیت باثباتی بهره می‌برد.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، در روز گذشته نیز اخبار بسیاری در مورد تسریع واردات خودرو و ترخیص بیشتر این خودروهای وارداتی شنیده شد. برای مثال یکی از مهم‌ترین اخبار این حوزه، وعده عرضه و تعیین قیمت خودروهای وارداتی از هفته جاری و هفته آینده است که از زبان مهدی ضیغمی، مجری طرح واردات خودرو منتشر شده است. بنابراین درصورتی که این خبر واقعی باشد، احتمالاً بازار شاهد افت بیشتر قیمت خودروهای وارداتی در آینده نزدیک باشد.

باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت باثباتی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی
قیمت خودروهای داخلی، امروز نسبت به روز گذشته، صعودی گزارش می‌شود.

کوییک دنده‌ای S که هاچ‌بک اقتصادی سایپا به شمار می‌رود، حدود دو میلیون تومان گران‌تر شده و با قیمت 344 میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

شاهین G خودروی نه‌چندان ارزان این شرکت نیز با افزایش سه میلیون تومانی که تجربه کرد، به نرخ 585 میلیون تومان رسید.

سمند سورن پلاس بنزینی یکی از معدود خودروهای داخلی بازار محسوب می‌شود که افت قیمتی دارد. این خودرو حدود دو میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با قیمت 571 میلیون تومان معامله می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ که رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی است، تنها توانست پنج میلیون تومان گران‌تر شود و به نرخ 732 میلیون تومان برسد.

 

 

قیمت خودروهای مونتاژی
قیمت خودروهای مونتاژی نیز با پیروی از داخلی‌های بازار، تغییرات بسیار جزئی دارند.

بسترن B30 با مدل 1400 یکی از محصولات توقف تولید خورده از گروه بهمن بوده که با افت 20 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، رکورد کاهش قیمت در بازار مونتاژی‌ها را به نام خود ثبت کرد. این سدان چینی امروز با قیمت 960 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S5 دنده اتوماتیک از معدود خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که در چند هفته گذشته، یک افت نسبتاً سنگین را تجربه کرد و روی قیمت یک میلیارد و 160 میلیون تومانی ثابت شد؛ اما هفه گذشته، حدود 10 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. از آغاز روند معاملات امروز نیز 10 میلیون تومان دیگر افزایش یافته و با نرخ یک میلیارد و 180 میلیون تومان معامله می‌شود.

فردا T5 کراس‌اوور مونتاژی شرکت فرداموتورز بوده که از هفته‌های گذشته هیچ تغییری نداشته و با همان نرخ یک میلیارد و 440 میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

فونیکس تیگو 7 پرو یکی از کراس‌اوورهای مونتاژی مدیران خودرو نیز با افزایش جزئی پنج میلیون تومانی، به نرخ یک میلیارد و 595 میلیون تومان رسید. به این ترتیب تیگو 7 پرو تنها پنج میلیون دیگر با کانال یک میلیارد و 600 میلیون تومانی فاصله دارد.

 

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
قیمت خودرو از چند ماه گذشته وارد فاز رکود شده و تغییرات آن‌چنانی تجربه نمی‌کند. البته باتوجه به اخبار مربوط به واردات خودروهای چینی و غیرچینی، احتمالاً درصورتی که نرخ دلار ثابت باشد، افت دوباره قیمت‎‌ها خصوصاً در بازار خودورهای وارداتی صورت بگیرد.