خبر هوای گیلان را داشته باشید

باد شدید و سپس بارندگی و کاهش دمای ۱۲درجه در انتظار گیلان


۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۲ | کد خبر: ۳۷۱۷۵ چاپ

کارشناس هواشناسی در گفت وگو با به کلانشهر توصیه کرد: با توجه به شدت بارش‌ها به خصوص از اواخر وقت روز سه شنبه تا پنج شنبه از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود.

باد شدید و سپس بارندگی و کاهش دمای ۱۲درجه در انتظار گیلان
اختصاصی کلانشهر: سمانه نگاه کارشناس هواشناسی به کلانشهر گفت: براساس هشدار سطح زرد هواشناسی استان گیلان از روز یکشنبه 16 مهرماه تا عصر روز دوشنبه شکل گیری جریانات جنوبی را در سطح استان گیلان خواهیم داشت. بنابراین بویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها، وزش باد گاهی شدید پیش بینی شده است.

نگاه افزود: از نظر دمایی هم روند افزایش 5 تا 8 درجه‌ای هوا را طی این مدت خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: به تدریج از عصر روز دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی و شمالی شدن جریانات شرایط برای افزایش ابر، مه آلوده شدن، بارندگی و وزش باد و روند کاهش 5 تا 12 درجه‌ای دمای هوا در استان گیلان مهیا می‌شود.

نگاه درباره بارش‌ باران طی این مدت هم گفت: بارندگی‌ها بویژه طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در بعضی از نواحی استان شدید و حتی موقتی خیلی شدید خواهد بود و استقرار هوای سرد را تا پایان هفته در گیلان پیش بینی کردیم.

او اضافه کرد: انتظار می رود با افزایش سرعت وزش باد در نواحی ساحلی گیلان بر ارتفاع موج دریای کاسپین هم افزوده شده و دریا مواج و طوفانی و برای انجام فعالیت‌های دریایی نامساعد باشد.

نگاه در پایان توصیه کرد: با توجه به شدت بارش‌ها به خصوص از اواخر وقت روز سه شنبه تا پنج شنبه از استقرار و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود.

  توضیحات کامل این کارشناس هواشناسی را در گفت و گو با کلانشهر بشنوید