رییس کانون سراسری انبوه سازان:

۳۷ درصد از جمعیت شهری ایران اجاره نشین هستند


۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۵ | کد خبر: ۳۷۱۷۶ چاپ

رییس کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان با بیان اینکه اجرای نهضت ملی مسکن نیاز به همراهی هر چه بیشتر انبوه‌سازان و بخش خصوصی دارد، گفت: ۳۷ درصد از جمعیت شهری ایران امروز اجاره نشین هستند. 

۳۷ درصد از جمعیت شهری ایران اجاره نشین هستند

کلانشهر: جمشید برزگر روز یکشنبه در اجلاس سراسری انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با اشاره به اینکه یکی از مشکلات نهضت ملی مسکن در دو سال گذشته عدم استفاده بیشتر از توان بخش خصوصی چه از نظر عملکردی و چه از بعد مشاوره‌ای است، تصریح کرد: موفقیت زمانی حاصل خواهد شد که به فعالان حوزه ساخت و ساز مسکن و انبوه سازان اعتماد و آنها را بیشتر از امروز وارد این فعالیت کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۷ درصد از جمعیت شهری ایران امروز اجاره نشین هستند، بیان داشت: بخش خصوصی این ظرفیت را دارد که از توان آنها برای نوسازی بافت فرسوده نیز استفاده شود.

 

برزگر ادامه داد: حدود ۷۰۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد که ۲۲ میلیون نفر در این بافت‌ها ساکن هستند، دولت برای نوسازی این بافت‌ها برنامه‌هایی را در قالب نهضت ملی مسکن در حال اجرایی کردن است که در این بخش نیز بخش خصوصی و انبوه سازان می‌توانند دولت را یاری کنند.

 

وی عدم توجه به مقررات از دیگر مسایل انبوه سازان عنوان و تصریح کرد: مشکلاتی با سازمان نظام مهندسی داریم که هنوز موفق به حل کردن آنها نشدیم.