پایان مهلت پذیرش چک های قدیمی در بانک ها


۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۰۹:۴۹ | کد خبر: ۳۷۲۰۰ چاپ

طبق اعلام قبلی بانک مرکزی، مهلت پذیرش و تبادل چک های قدیمی در سامانه چکاوک تا ۱۵ مهرماه سال جاری تمدید شده بود و از ۱۶ مهرماه تنها در شعب بانک صادرکننده قابلیت کارسازی دارند.

پایان مهلت پذیرش چک های قدیمی در بانک ها

کلانشهر: پذیرش و تبادل چک‌های صیادی قدیمی (دسته چک‌های صادرشده قبل از سال 1400) از 15 مهر ماه سال جاری صرفا در بانک صادرکننده چک قابل انجام است و دارندگان دسته چک های قدیمی باید نسبت به تعویض دسته‌ چک خود اقدام کنند.

مشتریان شبکه بانکی می‌توانند ضمن مراجعه به شعب و تحویل دسته چک های قدیمی نسبت به دریافت دسته‌چک‌های صیادی جدید بنفش رنگ اقدام کنند.

گفتنی است، بانک مرکزی پیش از این به دفعات به دارندگان چک های قدیمی اعلام کرده بود که نسبت به دریافت چک‌های جدید اقدام کنند و بعد از پایان مهلت در نظر گرفته شده، دیگر امکان نقدشوندگی این چک‌ها در تمام بانک‌ها وجود ندارد و دارندگان این نوع چک فقط باید به شعب بانک صادرکننده مراجعه کنند.(تسنیم)


پایان مهلت تمدیدشده پذیرش چک های قدیمی

همزمان با پایان شهریور و آغاز مهر، بانک‌ها باید بخشنامه بانک مرکزی در خصوص شرط نقدشوندگی چک های قدیمی را اجرایی می‌کردند با این حال اما مهلت استفاده از چک‌های نسل اول صیادی (کرم رنگ) در سامانه چکاوک تا 15 مهرماه سال جاری از بانک مرکزی تمدید شد.

با پایان مهلت تمدیدشده، از روز ۱۶ مهر ۱۴۰۲ ذی‌نفعان چک های قدیمی با سررسید 16 مهرماه به بعد، لازم است با مراجعه به شعب بانک‌ها نسبت به واگذاری آنها به حساب اقدام کنند.

نظر شما:

security code