قیمت خودرو امروز 19 مهر 1402 وضعیت نسبتاً آرامی را طی می‌کند. در بازار خودروهای داخلی، تغییر قیمت بسیار جزئی بوده؛ اما در بازار مونتاژی‌ها، به جزء در موارد جزئی تغییرات چشم‌گیر دیده نمی‌شود.

قیمت خودرو امروز ۱۹ مهر ۱۴۰۲/ کدام خودرو ۸۰ میلیون گران شد؟

کلانشهر: قیمت خودرو امروز 19 مهر 1402 روند آرامی را نسبت به دو روز گذشته دارد. در بازار خودروهای داخلی میزان تغییرات، چشم‌گیر نبوده اما در بازار خودروهای مونتاژی، در موارد معدود تغییرات نسبتاً زیاد به چشم می‌خورد.

در روز گذشته نوسانات نرخ دلار کم‌تر از روزهای گذشته شد و می‌توان گفت که هیجان بازار تا حد بسیاری کاهش یافت.بنابراین احتمالاً در روزهای آینده، بازارهای داخلی شاهد رکود دوباره باشند. البته ثبات نرخ دلار، منوط به تأمین گسترده تقاضای بازار ارز توسط دولت بوده و هم‌چنان، رفتارهای هیجانی در بازار به چشم می‌خورد.

باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت یکسانی را تجربه نمی‌کند.

 

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از ثبات نسبی برخوردار است.

کوییک دنده‌ای S که هاچ‌بک اقتصادی سایپا به شمار می‌رود، که در روزهای گذشته حدود 10 میلیون تومان گران‌تر شده بود، امروز افت یک میلیونی را تجربه کرد و روی قیمت 351 میلیون تومان ثابت شد.

شاهین G خودروی نه‌چندان ارزان این شرکت که روز گذشته 14 میلیون تومان بالا رفت و از رکوردداران افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی بود؛ از ابتدای امروز 4 میلیون تومان افت قیمت داشته و به نرخ 596 میلیون تومان معامله می‌شود.

رانا پلاس دنده‌ای یکی از رکوردداران افت قیمت در بازار داخلی‌های امروز است. این سدان ایران خودرو نسبت به روز گذشته پنج میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به نرخ 503 میلیون تومان رسیده است.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ یکی از معدود خودروهای داخلی بازار بوده که افزایش قیمت جزئی نسبت به روز گذشته دارد. این سدان داخلی سه میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با قیمت 748 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی، برخلاف داخلی‌های بازار و در موارد معدود، افزایش قیمت چشم‌گیری را تجربه می‌کند.

جک S5 نیوفیس یکی از کراس‌اوورهای نسبتاً قدیمی اما محبوب کرمان موتور بوده که 15 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و 335 میلیون تومان معامله می‌شود.

هایما S5 دنده‌اتوماتیک از کراس‌اوورهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته حدود 20 میلیون تومان افزایش داشته و به نرخ یک میلیارد و 240 میلیون تومان رسیده است.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره از کراس‌اوورهای مونتاژی گروه بهمن بوده که رکورددار افزایش قیمت در بازار مونتاژی است، 80 میلیون تومان گران‌تر شده و با قیمت یک میلیارد و 600 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. به این ترتیب این خودرو طی دو روز گذشته، 100 میلیون تومان افزایش قیمت دارد!

فونیکس تیگو 7 پرو کراس‌اوور مونتاژی مدیران خودرو بوده که افزایش قیمت 10 میلیون تومانی داشته و به قیمت یک میلیارد و 620 میلیون تومان معامله می‌شود.

 

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
همان‌طور که روز گذشته نیز پیش‌بینی شد، قیمت خودرو در روز جاری نسبت به دو روز گذشته، آرام گرفته و نوسانات زیادی ندارد. احتمالاً نوسانات هیجانی در بازار ارز نیز از روزهای آینده کمتر شود و به این ترتیب، بازار خودرو نیز همانند سایر بازارهای موازی، وارد رکود جدیدی شود.