آنچه باعث باخت مرد شماره یک شطرنج جهان شد


۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۱۳:۴۴ | کد خبر: ۳۷۳۳۱ چاپ

نفر اول شطرنج جهان علت شکست خود در مسابقات مسترز قطر را توضیح داد.

آنچه باعث باخت مرد شماره یک شطرنج جهان شد

کلانشهر: در جریان رقابت‌های شطرنج مسترز قطر، مگنوس کارلسن در بازی دوم خود به مصاف سلیمانُف از قزاقستان رفت و مغلوب شد. کارلسن به عنوان مرد شماره یک دنیا در حالی در این رقابت شکست خورد که حریفش دارای ریتینگ ۲۵۱۲ بود!

 کارلسن قهرمان 5 دوره جهان پس از باخت شوکه کننده گفت: دیدم حریفم ساعت آنالوگ به دست دارد، تمرکزم را از دست دادم!

آخرین باری که کارلسن توسط بازیکنی با ریتینگ کمتر از 2520 شکست خورد در مسابقات قهرمانی نروژ در سال 2006 بود که در آنجا کارلسن به شطرنج بازی با ریتینگ 2480 بازی را واگذار کرد.

کارلسن گفت: من در بازی امروزم کاملا له شده بودم. این به این معنی نیست که حریفم را به چیزی متهم کنم. او بازی شگفت انگیزی انجام داد و مستحق برد بود اما صادقانه بگویم، به محض اینکه دیدم حریفم در اوایل بازی ساعتی به دست دارد توانایی و تمرکزم را از دست دادم.  بدیهی است که مسئولیت ناتوانی خود در برخورد صحیح با این افکار را بر عهده می‌گیرم، اما این که می‌بینیم برگزارکنندگان هنوز به هیچ وجه مبارزه با تقلب را جدی نمی‌گیرند بازی برایم بسیار ناامیدکننده می‌شود.

او ادامه داد: من در طول بازی از داور پرسیدم که آیا استفاده از ساعت مجاز است یا خیر و او توضیح داد که ساعت های هوشمند ممنوع هستند اما استفاده از ساعت‌های آنالوگ ممنوعیت ندارد. به نظر می رسد که این برخلاف قوانین فیده برای رویدادهایی با این سطح است.

نظر شما:

security code