وعده‌ای که درباره اعطای تسهیلات برای اشتغال زوجین روستایی و عشایر داده شده بود اکنون محقق شده است و این تسهیلات (تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان) پرداخت می‌شود.

تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی به کدام زوج‌ها پرداخت می‌شود؟

کلانشهر: معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: وعده‌ای که درباره اعطای تسهیلات برای اشتغال زوجین روستایی و عشایر داده شده بود اکنون محقق شده است و این تسیهلات (تا سقف ۵۰۰میلیون تومان) پرداخت می‌شود.
 انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در هفتمین همایش ملی بزرگداشت روز جهانی زنان روستایی اظهار داشت: یکی از مشکلاتی زنان روستایی و عشایری که برای تولیدات خود دارند سختگیری‌هایی  است که برای اعطای سیب سلامت از سوی وزارت بهداشت صورت می‌گیرد.

وی افزود: زنان تولیدکننده روستایی و عشایر با وجود اینکه محصولات ارگانیک تولید می‌کنند اما با توجه به قوانین موجود برای حضور ناظر بهداشتی نمی‌توانند سیب سلامت دریافت کنند که به‌دنبال رفع این مشکلات در مذاکره با سازمان غذا و دارو هستیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: بیمه زنان روستایی از دیگر اقداماتی است که برای حمایت از زنان روستایی و عشایر و کمک به باقی ماندن آنها در روستاها در حال انجام است.

وی تصریح کرد: وعده‌ای که درباره اعطای تسهیلات برای اشتغال زوجین روستایی و عشایر داده شده بود اکنون محقق شده است و این تسهیلات (تا سقف 500 میلیون تومان) پرداخت می‌شود.

خزعلی گفت: سطح سواد روستاییان و عشایر در سال‌های اخیر افزایشی قابل ملاحظه یافته است ولی به‌دنبال افزایش آن هستیم و موضوع مهارت‌آموزی‌های تخصصی دنبال می‌شود.

 

قرارداد با وزارت جهاد کشاورزی برای تولید نهال طرح کاشت یک‌میلیارد درخت

وی اعلام کرد: قراردادی با وزارت جهاد کشاورزی برای  تولید نهال طرح کاشت یک میلیارد درخت داریم و با دریافت بذر و تولید توسط زنان روستایی و عشایری از آنها به‌قیمت مناسبی خریداری می‌شود.

وی افزود: زنان روستایی و عشایری حتی قابلیت تولید یک میلیارد نهال را دارند.