مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان در مراسم معارفه مطرح کرد:

بهره گیری از نظرات اهالی فرهنگ و هنر برای پیشرفت و تعالی گیلان/تصاویر


۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۲۰:۵۰ | کد خبر: ۳۷۴۱۶ چاپ

مراسم معارفه امیرحسین طاهری به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و تکریم عبدالرضا علی پناه سرپرست اداره کل، با حضور مسئولان روز یکشنبه 23 مهر ماه 1402 در تالار مرکزی رشت برگزار شد. طاهری در این مراسم گفت: جلساتی با اهالی فرهنگ و هنر برگزار می‌کنیم تا در آن جلسات از نظرات تمامی اصحاب فرهنگ و هنر در راستای پیشرفت استان بهره بگیریم.

بهره گیری از نظرات اهالی فرهنگ و هنر برای پیشرفت و تعالی گیلان/تصاویر
کلانشهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: جلساتی با اهالی فرهنگ و هنر برگزار می‌کنیم تا در آن جلسات از نظرات آنان در راستای پیشرفت و تعالی استان بهره بگیریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ امیرحسین طاهری ظهر امروز (یکشنبه 23 مهرماه 1402 ) در مراسم معارفه خود به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان که با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان، هنرمندان و اهالی فرهنگ استان تهران و کارکنان اداره کل در تالار مرکزی رشت برگزار شد؛ با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم مظلوم فلسطین و همچنین ستایش اقدام شجاعانه و فداکارانه رزمندگان جبهه مقاومت در  عملیات طوفان الاقصی، به آشنایی خود با گیلان، فرهنگ عنی این استان و مردمان فرهیخته آن اشاره و بیان کرد: به خود می بالم که در دیار میرزا کوچک جنگلی و آیت الله بهجت و در وطن خود، توفیق خدمت به اهالی فرهنگ و هنر را یافتم و امیدوارم به گونه‌ای خدمت کنیم که قدردان و پاسدار خون شهدا باشیم.

وی با تصریح اینکه خط مش فرهنگی این استان، همان خط مشی تعیین شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ادامه داد: حمایت از هنرمندان و فعالان فرهنگی و هنری، مورد توجه و تاکید دولت سیزدهم است.

طاهری خاطرنشان کرد: جلساتی با اهالی فرهنگ و هنر برگزار می کنیم تا در آن جلسات از نظرات تمامی اصحاب فرهنگ و هنر در راستای پیشرفت استان بهره بگیریم.

عبدالرضا علی پناه سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در سخنانی گیلان را سرزمین فرهنگ و تمدن خواند که در کنار مواهب طبیعی و تاریخی همچون نگینی در تارک  ایران زمین می‌درخشد.

 وی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد گیلان در بخش‌های مختلف افزود: قابلیت‌های فرهنگی و هنری گیلان، منحصر به فرد است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر لزوم توجه به هنرمندان استان اضافه کرد: مسؤولان ملی نگاهی ویژه به گیلان داشته باشند.

در پایان این مراسم با قدردانی از تلاش های  علی پناه سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حکم انتصاب امیرحسین طاهری با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدیرکل استان، به وی اعطا شد.

طاهری بیستم مهرماه با حکم دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عنوان مدیرکل استان منصوب شد.

وی پیش از این ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های شمیرانات و پیشوا در استان تهران، عضو کارگروه توسعه دولت الکترونیک اداره کل تهران، دبیر بخش شعر و پویش‌های مجازی عهدواره ملی چله مهدویت و فعالیت در عرصه های رسانه‌ای را بر عهده داشته است.

طاهری همچنین مدیر نمونه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در حوزه های تئاتر،کانون های فرهنگی و هنری مساجد، امور اداری، انجمن کتابخانه‌ها و نیز مدیر نمونه شهرستان شمیرانات به دلیل اشتغال زایی در سال ۱۴۰۲ بوده است.

 عبدالرضا علی پناه از 28 تیرماه 1402، سرپرستی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان را عهده دار بوده است.