معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از اعلام نتیجه نهایی آزمون استخدام دبیری خبر داد و گفت: کمبود معلم در کلاس‌های درس با اضافه تدریس همکاران رفع شده و پایان مهر هم پذیرفته‌شدگان آزمون دبیری به کلاس‌های درس می‌روند.

اعلام نتیجه آزمون استخدام دبیری تا پایان مهر

کلانشهر: محمد مهدی کاظمی درباره کمبود معلم در مدارس اظهار کرد:همه تلاش این بود که بتوانیم با توجه به دیر برگزار شدن آزمون استخدام دبیری، نتیجه را زودتر جمع‌بندی کنیم که همه پیگیری‌ها هم صورت گرفته و تقریبا کانون ارزیابی‌ها تا آخر شهریور به پایان رسید.

وی با بیان اینکه امیدواریم تا پایان مهر اعلام نتیجه رسمی آزمون استخدام دبیری را داشته باشیم، افزود: سازماندهی کلاس‌های درس انجام شده و مشخص است که پذیرفته‌شدگان در کدام مناطق شاغل می‌شوند، در این خصوص فقط افراد هنوز مشخص نشده‌اند.
 

بهره‌مندی از معلمان شاغل و بازنشسته به صورت اضافه تدریس

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: تا زمانی که معلمان جدید هم که از آزمون دبیری مشخص می‌شوند، از افرادی دیگری مانند همکاران شاغل و بازنشسته به صورت اضافه تدریس بهره‌مند شدیم و همچنین مشارکت کادر مدرسه برای اجرای آموزش را هم داریم.

کاظمی عنوان کرد: پایان مهر ساماندهی دبیران و هنرآموزان جدید انجام می‌شود، اکنون هم به گونه‌ای سازماندهی شده که کلاس درسی خالی از معلم نباشد، اکنون هم کمبود برای تعدادی است که در آزمون استخدامی پذیرفته می‌شوند و نام آنها هنوز مشخص نشده که این مشکل رفع می شود و اکنون هم کلاسی خالی از معلم نیست.

آزمون استخدام دبیری در روز پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار شد که به گفته معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیش از ۳۲۵ هزار نفر در آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۲۲ هزار و ۱۸۴ نفر جذب خواهند شد.