بهروز افخمی در کنار خانه ای که مهرجویی سلاخی شد

می خواهم به سبک هیچکاک، درباره جنایت داستان بنویسم


۱۴۰۲/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۵ | کد خبر: ۳۷۵۴۷ چاپ

اظهارات بهروز افخمی، کارگردان و مجری برنامه سینمایی تلویزیون مقابل خانه‌ای که داریوش مهرجویی و همسرش در آن به قتل رسیدند،‌ واکنش‌های متفاوت و عمدتا منفی را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته است.

کلانشهر: افخمی روز پنج شنبه پس از تصویربرداری از منزل داریوش مهرجویی، کارگردان و وحیده محمدی‌فرد، همسرش که شامگاه ۲۲ مهر به قتل رسیدند، گفت که این جنایت ممکن است برایش زمینه نوشتن داستانی در «ژانر جنایی و در سبک هیچکاک» باشد.

او درباره اظهاراتی درباره «شباهت قتل این دو سینماگر به قتل‌های زنجیره‌ای در دهه ۷۰ خورشیدی» هم گفت: «بعضی، این حرف‌های بی‌سروته را برای معروف شدن می‌زنند. آدم خودش بالاخره عقل دارد.»

 او این اظهارات را با چاشنی خنده و زبان بدن عجیب همراه کرده که با انتقاداتی از سوی برخی هنرمندان و کاربران فضای مجازی مواجه شده است.

هانیه توسلی یکی از بازیگران سینما با اشاره به اظهارات افخمی در استوری اینستاگرام خود نوشت: «چه خنده‌های هولناکی... چطور می‌شود جایی که همکارتان سلاخی شده، ریلکس و خندان از سوژه جدید حرف بزنید؟»

هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما،‌ هم در یک استوری اینستاگرامی با انتشار تصویر بهروز افخمی در زمان مصاحبه نوشت: «لبخندی به این کراهت ندیدم.»

قاضیانی در ادامه به این کارگردان سینما توصیه کرد هنگام صحبت در رابطه با «یک فاجعه بزرگ» نخندد و به جای قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر «در مورد رفتار و تفکرات عجیب»‌ خود فیلم بسازد.

پرویز پرستویی، بازیگر سینما،‌ هم با انتقاد شدید از رفتار بهروز افخمی، کارگردان سینما، در محل قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر نوشت که دو نفر «غرقه به خون، سلاخی شده و یک نفر به فکر قصه نوشتن جنایی به سبک هیچکاک، با لبی خندان».

او در ادامه با اشاره به سوابق این کارگردان سینما نوشت زمانی که ناصر تقوایی در حال ساخت سریال میرزا کوچک‌خان بود بهروز افخمی «با روابطی که در تلویزیون داشت کار را مال خود کرد و آقای تقوایی را بیکار و مایوس به خانه اش برگرداند.»

 همچنین افخمی در گفت وگو با خبرنگاران حاضر در محل جنایت گفت: پیام همسر مهرجویی از نظر امنیتی کار غلطی بود

افخمی که به همراه همسرش مرجان شیرمحمدی در شهرک محل حادثه قتل داریوش مهرجویی و همسرش حاضر شده بود گفت: مطلبی را که خانم وحیده محمدی‌فر (همسر داریوش مهرجویی) در فضای مجازی منتشر کرده بود و حکایت از این داشت که تهدید شده‌اند را همسرم (مرجان شیرمحمدی) یک هفته قبل از این حادثه برای من خوانده بود.

به نظرم از نظر امنیتی کار غلطی بود چون نه تنها به پلیس کمکی نمی‌کند چون او موظف نیست این جور چیزها را بخواند، از آن طرف کسانی که این کار را کرده‌اند را هم هوشیار می‌کرد و ممکن بود، آنها را بترساند.

قتل مهرجویى و همسرش را به قتل‌های دهه‌ هفتاد شبیه می‌دانند، نظر شما چیست؟

از این حرف‌ها می‌زنن. آدم‌ها برای اینکه جلب توجه کنند از این حرف‌ها می‌زنند و خودشان می‌دانند بی سر و ته است.

از دید شما شباهتی ندارد؟

از اینکه دو تا آدم را کشتن شبهات دارد اما آدم عقل دارد و درباره یک چیزهایی فکر می‌کند.

طی سالهای اخیر اظهارات بهروز افخمی در برنامه سینمایی «هفت» و برخی گفت وگوها انتقادات سینماگران مستقل را به دنبال داشته است.

بهروز افخمی در واکنش به این انتقادها گفت: وقت ندارم به این یاوه‌ها گوش بدهم اما هر چه بیشتر به من فحش بدهند، بیشتر مطرح می‌شوم. فحش خوردنم باعث تبلیغم می‌شود.