به دنبال طرح پرسش درمورد تخلف ساخت و ساز یک عضو شورای شهر رشت
جوابیه «بهراد ذاکری» به کلانشهر
۲۳ مهر ۹۸ - ۱۸:۰۳ چاپ
جوابیه «بهراد ذاکری» به کلانشهر

پایگاه خبری کلانشهر: به دنبال انتشار مطلب «عضو معترض شورای شهر رشت به شهرداری تخلف کرده است؟» در پایگاه خبری کلانشهر، بهراد ذاکری، عضو شورای اسلامی شهر رشت طی جوابیه ای به آن واکنش نشان داد.

متن این جوابیه عینا در ذیل منتشر می شود:

 

بسمه تعالی

مدیریت پایگاه خبری کلانشهر
با سلام و احترام
انتشار مطلبی در صفحه شما و انتصاب آن به اینجانب بدون دست کم تحقیقات لازم فنی و حقوقی از من و موضوع، موجب شگفتی‌ و البته به حق آزردگی اینجانب شده است. اگرچه روزی که پا به عرصه‌ مبارزه با حیف و میل بیت‌المال و حق‌الناس گذاشتم چنین روزهایی را پیش‌بینی می‌کردم و خود را برای چنین بازی‌های هدفمندی آماده کرده‌ام.
اما از باب شفاف‌سازی و مسئولیت سیاسی و اجتماعی و مدنی و متعاقبا پاسخ‌گویی لازم دانسته‌ام توضیحات ذیل را جهت تنویر افکار عمومی ارایه کنم. اگرچه حق مراجعه‌ اینجانب به مراجع ذیصلاح قانونی برای احقاق حقم همچنان محفوظ است.
۱- اینجانب حتی یک بار در هیچ نقطه ای از شهر مجوزی برای ساخت و ساز هیچ بنای مسکونی و یا تجاری دریافت نکرده ام و برنامه‌ای هم برای ورود به عرصه‌ ساخت و ساز شهری و غیر شهری نداشته و ندارم.
۲- بنای مورد اشاره شما که به نظر می‌رسد از آن به عنوان اهرم فشاری برای واداشتن اینجانب به عقب‌نشینی در حوزه‌هایی که برای مبارزه با فساد و رانت‌خواری ورود کرده ام، تبدیل شده است، به یکی از بستگان من تعلق دارد و جدا از این که حتی مشمول یک مترمربع اضافه بنای مازاد بر مدلول پروانه ساختمانی نیست بلکه حتی کم‌تر از تعداد طبقات و تراکم مجاز طبق طرح تفصیلی شهر رشت در حال توسعه است چون هدف از ساخت آن صرفا استفاده‌ شخصی‌ست نه سوداگری.
۳-بر خلاف مطلب غیرواقع منتشر شده، بنای مذکور دارای پروانه توسعه از شهرداری منطقه است که تمام مبالغ آن پرداخت گردیده است. تنها به علت اجرای طرح مقاوم‌سازی توسط مهندسان ذیصلاح سازه بر بنای قدیمی که از الزامات قانونی و مهندسی ساختمان است، شبهه نوسازی ایجاد شده است که برای آن به طور قانونی پرونده جهت رسیدگی در کمیسیون ماده ۱۰۰ تشکیل شده است و در این رابطه هیچ‌گونه خللی جهت رسیدگی ایجاد نگردیده است و خود بهتر می‌دانید که تا رای کمیسیون مورد اشاره صادر و قطعی نشده باشد اطلاق خلاف ساختمانی بلاموضوع و غیر قانونی‌ست.
۴-همزمانی انتشار این خبر کذب توسط افراد متصل به باندهای فاسد شهر که متاسفانه در صفحه شما نیز باز نشر شده است ، با اعتراض و افشاگری های اینجانب نسبت به حیف و میل بیت المال و سواستفاده از موقعیت برخی مدیران، تاوان فسادستیزی و روشنگری های من است که با تمام قدرت و تا آخرین نفس پای عواقب آن ایستاده ام.

در عاشقی گزیر نباشد ز ساز و سوز
استاده‌ام چو شمع مترسان ز آتشم.

نظر شما:

security code