مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، با بیان اینکه فاز اول نخستین موزه نساجی شمال کشور در روستای پایین محله قاسم آباد علیا به بهره برداری رسید، گفت: ۲۰۰ قلم از اشیاء مرتبط با نساجی شمال کشور در موزه جانمایی شده است.

افتتاح نخستین موزه نساجی شمال کشور با ۲۰۰ قلم شیء

کلانشهر: ولی جهانی در حاشیه بهره برداری از موزه نساجی شمال کشور، اظهار کرد: فاز اول نخستین موزه نساجی شمال کشور در روستای پایین محله قاسم آباد علیا به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه افتتاح موزه نساجی شمال کشور از دو سال پیش مطرح و کارگروه مرتبط در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل شد، تصریح کرد: گیلان به عنوان پایلوت راه اندازی موزه نساجی شمال کشور انتخاب شد تا بتوانیم فرهنگ های مبتنی بر سنت های گذشته در حوزه نساجی گیلان را احیا کنیم.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، راه اندازی نخستین موزه نساجی شمال کشور را با کمک دهیاری و شورای اسلامی روستای پایین محله قاسم آباد دانست و تصریح کرد: یک مدرسه متروکه را با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان جهت افتتاح موزه آماده سازی کردیم؛ البته شاهد مشارکت خیرین در راه اندازی این موزه بودیم.

 جهانی با بیان اینکه در فاز نخست اقدام به مرمت و خرید اقلام و جانمایی ادوات و ابزارآلات مرتبط با نساجی شمال کشور کردیم، گفت: میراث فرهنگی به دنبال نشاط اجتماعی است و لذا برگزاری رویدادهای فرهنگی و تاریخی را در استان با محوریت معرفی میراث ناملموس دنبال می کنیم.


وی از برپایی جشنواره چادرشب در محوطه این موزه خبر داد و خاطرنشان کرد: امروز مردم به نشاط اجتماعی نیاز دارند که در دستور کار میراث فرهنگی قرار دارد.

 
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه ۲۰۰ قلم از اشیاء مرتبط با نساجی شمال کشور در موزه جانمایی شده است، گفت: بخشی از این اشیاء متعلق به میراث فرهنگی بوده و بخشی نیز در قالب خودیاری توسط مردم تحویل دهیاری شده است تا در موزه جانمایی شود.

نظر شما:

security code