28 روز بعد از حادثه مترو؛

آرمیتا گراوند دانش آموز تهرانی درگذشت


۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۹:۵۴ | کد خبر: ۳۷۷۹۰ چاپ

خبرگزاری ایرنا نوشت:آرمیتا گراوند دختر دانش آموز تهرانی که اوایل مهر امسال هنگام عزیمت به مدرسه در ایستگاه مترو میدان شهدا دچار افت فشار و بیهوشی شده بود، پس از به ثمر ننشستن معالجات گسترده پزشکی و بیست و هشت روز بستری در بخش مراقب‌های ویژه درگذشت.

آرمیتا گراوند دانش آموز تهرانی درگذشت
کلانشهر: خبرگزاری دولتی ایرنا نوشت: آرمیتا گراوند صبحگاه ۹ مهر در حالی که به همراه دوستان خود قصد ورود به داخل واگن قطار مترو را داشت، ناگهان با افت فشار مواجه و با برهم خوردن تعادلش، از پشت سر به لبه بیرونی ایستگاه برخورد و مصدوم شد.

شدت برخورد به حدی بود که وی برای دقایقی دچار ایست قلبی شد و پس از تلاش امدادی چند نفر از شهروندان، کارکنان مترو و عوامل اورژانس، برای ادامه درمان به نزدیک ترین بیمارستان تخصصی اعزام شد.

در ادامه خبر ایرنا آمده:متاسفانه آسیب مغزی وارده به مصدوم باعث شد که وی مدتی را در وضعیت کما سپری کرده و دقایقی پیش فوت کند.

ایرنا در پایان نوشت:بر اساس نظریه رسمی پزشکان آرمیتا گراوند پس از افت ناگهانی فشار خون، دچار سقوط، ضربه به مغز و به دنبال آن تشنج مداوم، کاهش اکسیژن رسانی مغزی و ادم مغزی شده است.

گفتنی است نهم مهرماه 1402 آرمیتا گراوند، دانش آموز 16ساله‌ای که در هنرستان فنی و حرفه‌ای عروه‌الوثقی مشغول تحصیل بود در ایستگاه مترو شهدای تهران حین وارد شدن به واگن مترو بیهوش شد و با پشت سر روی زمین افتاد و سپس به بیمارستان منتقل شد.

برخی رسانه های فارسی زبان خارج از کشور و کاربران شبکه‌های اجتماعی از ضربه به سر او بر اثر درگیری به هنگام تذکر حجاب خبر دادند. اما مسئولان و خبرگزاری‌های رسمی با انتشار فیلم و انجام مصاحبه‌هایی با پدر و مادر او تاکید کردند که آرمیتا به دلیل افت فشار از حال رفت و درگیری‌ای وجود نداشته است.