ثبت فیلمی تازه از پلنگی زیبا در املش


۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۶:۴۷ | کد خبر: ۳۷۸۰۹ چاپ

معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی استان گیلان گفت با توجه به تنوع گونه های ثبت شده در شهرستان املش، این شهرستان یکی از قطب های ارزشمند حیات وحش در استان گیلان است که اهتمام به تجهیز هر چه بیشتر محیط زیست منطقه برای حفاظت و ارائه امکانات بیشتر برای برنامه های مطالعاتی را ضروری می نماید.

کلانشهر: معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی استان گیلان گفت : با تلاش محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست املش، تصاویر گونه حمایت شده و در خطر انقراض یک قلاده پلنگ ایرانی بار دیگر در ارتفاعات جنگلی این شهرستان به ثبت رسید .

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، «تورج صادقی » با اعلام این خبر اظهار داشت: با تلاش و پشتکار محیط بانان حفاظت محیط زیست شهرستان املش، بار دیگر تصاویر زیبایی از گونه حمایت شده و در خطر انقراض پلنگ ایرانی در ارتفاعات شهرستان املش ثبت شد.
وی افزود: درماه ابتدایی پاییز ۱۴۰۲ ، تعداد قابل ملاحظه ای از گونه های مختلف حیات وحش در شهرستان املش مستند سازی شده است که از جمله می‌توان به گونه‌های گربه جنگلی، تشی، سمور سنگی، سنجاب، گراز، خرس قهوه ای، انواع پرندگان شکاری و مهمترین آنها ثبت یک قلاده پلنگ اشاره نمود.
صادقی تصریح کرد: این چندمین بار است که تصاویر پلنگ در دوربین های کارشناسان و محیط بانان حفاظت محیط زیست در شهرستانهای مختلف استان به ثبت می رسد وی با بیان اینکه آموزش جوامع محلی، برخورد قاطع با شکارچیان غیرمجاز و تعامل با جوامع بومی و محلی و تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان سبب شده تا امنیت در زیستگاه برای این گونه‌های حیات وحش تامین شود افزود: مشاهده و تصویر برداری از گونه‌های ارزشمند نشان از این امنیت دارد.
معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی استان گیلان در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به تنوع گونه های ثبت شده در شهرستان املش، این شهرستان یکی از قطب های ارزشمند حیات وحش در استان گیلان است که اهتمام به تجهیز هر چه بیشتر محیط زیست منطقه برای حفاظت و ارائه امکانات بیشتر برای برنامه های مطالعاتی را ضروری می نماید.