سپیده رشنو نویسنده، شاعر و دانشجوی تعلیق شده دانشگاه الزهرا از صدور حکم بدوی (اولیه) خود خبر داد.

۴سال و یک ماه زندان؛ حکم اولیه «سپیده رشنو»/دستور به حذف دائمی صفحه اینستاگرام 
کلانشهر: جماران نوشت:بر اساس اعلام سپیده رشنو شاعر و نویسنده او به شش ماه حبس تعزیری، 10 میلیون تومان جزای نقدی، یک سال ممنوعیت از حضور در اینستاگرام و امحا و حذف دائمی صفحه فعلی خود محکوم شده است.

رشنو در این باره در صفحه اینستاگرام خود نوشت: شش ماه حبسی که سه سال و هفت ماه از پرونده اول (اتوبوس تیرماه) را از تعلیق خارج می‌کند. در مجموع چهار سال و یک ماه حبس.

گفتنی است رشنو در پرونده دوم خود به دلیل انتشار یک پست در اینستاگرامش به «تشویق به فساد و فحشا و تبلیغ علیه نظام» متهم شده بود. او در اولین اینستاگرامی اش عکسی بدون روسری از خود منتشر کرده بود.

او پیش از حضور در دادگاه پرونده دوم خود هم در یک پست اینستاگرامی عکسی بدون پوشیدن موهای سرش منتشر و نوشته بود:«امروز؛ دهم مهر ماه ۱۴۰۲، با همین پوشش، همراه با وکیلم آقای پناهی‌پور در دادگاه حاضر خواهم‌ شد».

سپیده رشنو متولد ۱۳۷۳، نویسنده و ویراستاری است که در تیر ماه ۱۴۰۱بر سر حجاب در اتوبوس با یک آمر به معروف زن درگیر شد. درگیری‌ای که منجر به بازداشت و پخش اعتراف به اشتباه از طرف او در تلویزیون و برخی رسانه‌ها شد.

مهرماه 1402 انتشارات سرزمین اهورایی اعلام کرد کتاب شعر سپیده رشنو با نام «درخت نام اوست» که سال 1401 منتشر شده بود به چاپ هشتم رسیده است.