روزنامه تحت مدیریت مسیح مهاجری درباره تهدیدات امنیتی و اقتصادی حضور مهاجران افغان در ایران هشدار داد و نوشت: دولت هنوز حاضر نیست دست از تطهیر طالبان بردارد. 

روزنامه جمهوری اسلامی: دست از تطهیر طالبان بردارید!

کلانشهر: روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: طبیعی است که حواس مسئولان کشورمان در این روزهای پرتلاطم فلسطین به مسائل غزه باشد ولی این موضوع نباید آنها را نسبت به سایر مسائل مهم که توجه به آنها و تدبیر کردنشان لازم است غافل کند.

 

از تابستان ۱۴۰۰ که افغانستان توسط گروه ترویستی طالبان اشغال شد، تعداد مهاجرین، نوع مهاجرت و پیامدهای آن بشدت تغییر کرد. این تغییرات با تهدیدهائی برای امنیت، سلامت، اقتصاد و فرهنگ ایران همراه شد که بی‌توجهی به آنها مخاطرات زیادی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

 

روزنامه جمهوری اسلامی در گزارش‌های متعدد در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و سلامت، این تهدیدها را گوشزد کرده و هشدارهای لازم را داده و می‌دهد. آنچه مایه نگرانی است اینست که مسئولان مربوطه در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هائی که موضوع اتباع به آنها مربوط می‌شود، اهتمام لازم را نسبت به مقابله با این تهدیدها ندارند و حتی در پاره‌ای از موارد به توجیه ناموجه واقعیت‌های تلخی که وجودشان قابل انکار نیست می‌پردازند.

 

این، یعنی تبدیل کردن فرصت تعامل صحیح و قانونی با مهاجرین به تهدیدی که آینده‌ای بسیار نگران‌ کننده را رقم خواهد زد.

 

و نکته سوم اینست که مسئولان کشورمان نباید توطئه آمریکا را در موضوع فلسطین و عراق و سوریه و لبنان و یمن خلاصه کنند.

 

در مرزهای خودمان ایادی آمریکا بسیار فعالند که یک مورد آن، مرز شرقی و همسایه تطهیر شده طالبان است.

 

پاکستان علیرغم حمایت‌های اولیه‌اش از طالبان اکنون آن را تهدیدی بزرگ می‌داند ولی شما با اینکه هر روز حادثه‌ای تلخ در نقاط مختلف کشورمان که به دست اعزامی‌های طالبان رخ می‌دهد می‌بینید هنوز هم حاضر نیستید دست از تطهیرشان بردارید!

 

هرقدر هم شما اخبار این حوادث را که حتی تا بیخ گوش تهران هم آمده کتمان کنید، دنیای ارتباطات آن را به گوش مردم می‌رساند. پس چه خوبست اجازه ندهید فرصت‌ها بیش از این به تهدید تبدیل شوند.

نظر شما:

security code