پلیس راهور: مخالف استفاده از موتورسیکلت نیستیم

با راکبین موتورسیکلت های سنگین، بدون پلاک و فاقد گواهینامه برخورد می شود


۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۰:۱۹ | کد خبر: ۳۷۹۰۳ چاپ

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از اجرای طرح ویژه برخورد با موتورهای سنگین، فاقد پلاک، پلاک مخدوش و راکبین موتورسیکلت فاقد گواهینامه خبر داد. 

با راکبین موتورسیکلت های سنگین، بدون پلاک و فاقد گواهینامه برخورد می شود

کلانشهر: سرهنگ امیر طالبی در گفت‌وگو خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای انتظام بخشی به ترافیک و مدیریت آن نسبت به اجرای قوانین و برخورد با تخلفات راهنمایی و رانندگی اقدام می‌کند و این جزو مواردی است که همواره در دستور کار قرار دارد. 

 

سرهنگ طالبی با بیان اینکه هویت وسیله نقلیه افراد با پلاک آن شناخته می‌شود، گفت: وقتی موتورسیکلت پلاک ندارد یا راکب آن اقدام به پوشش و دستکاری  پلاک کرده باشد، در واقع هویت آن وسیله نقلیه شناخته شده نیست. در همین راستا نیز یکی از  طرح‌های پلیس طرح برخورد با تخلفات پلاک است و جرائمی مانند اعمال قانون، توقیف و انتقال به پارکینگ و تشکیل  پرونده برای راکبانی که اقدام به مخدوشی پلاک وسیله نقلیه کرده باشند، در پی خواهد داشت.  

 

این مقام انتظامی در خصوص برخورد با موتور سیکلت های سنگین بدون مجوز افزود: با توجه به اینکه این دستگاه‌های موتورسیکلت فاقد پلاک و فاقد مجوز هستند و اصولاً تردد آنها در سطح شهر ممنوع است در صورت تردد توسط پلیس توقیف و راهی پارکینگ خواهند شد.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان در پایان گفت: ما این را می‌دانیم که برخی افراد از طریق موتورسیکلت معیشت خود را تامین می‌کنند. پلیس به هیچ عنوان مخالف استفاده از موتورسیکلت نیست، ما وضعیت و شرایط موتورسیکلت سواران را درک می‌کنیم و هدف ما از اجرای چنین طرح هایی اجرای قوانین از سوی تمامی کاربران ترافیک از جمله موتورسیکلت سواران است. این امر نیز موجب حفظ سلامت موتورسیکلت سواران، دیگر شهروندان و افزایش انضباط در عبور و مرور خواهد شد.