دبیرستاد انتخابات گیلان گفت : در راستای اجرای ماده ۸۱ قانون انتخابات امروز هیات بررسی تبلیغات انتخابات مجلس در استان گیلان تشکیل شد.

تشکیل هیات بررسی تبلیغات در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در گیلان

کلانشهر: جواد شفیعی ثابت امروز با اشاره به ماده ۸۱ قانون انتخابات گفت: برای ساماندهی، مدیریت تبلیغات انتخاباتی، ایجاد فضای مناسب جهت تحقق انتخابات رقابتی و تضمین بهره مندی یکسان نامزد‌ها از امکانات دولتی و عمومی هیات بررسی تبلیغات در هر استان باید یک هفته پس از پایان ثبت نام تشکیل شود.
دبیر ستاد انتخابات و عضو هیات استانی بررسی تبلیغات افزود: این هیات امروز در استان تشکیل شد و این هیات  ۱۰ عضو دارد که شامل استانداری، دادستانی، شورای اسلامی استان، صدا و سیما، هیات نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و فناوری اطلاعات و ارتباطات گیلان است.
وی گفت: از ۱۰ عضو این هیات فقط ۶عضو دارای حق رای هستند.
جوادشفیعی ثابت به وظایف این هیات  اشاره و تصریح کرد: اجرای دستورالعمل هیات اجرایی مرکزی در خصوص تبلیغات، فعالیت‌های انتخاباتی و برنامه ریزی اجرای ماده ۷۴ قانون، مراقبت بر جرائم تبلیغاتی و جلوگیری از هرگونه استفاده غیرقانونی از امکانات و اموال عمومی، دولتی و فعالیت‌های تبلیغات انتخاباتی غیرقانونی از سوی مسئولان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و اعلام تخلفات به مراجع صالح قضائی از وظایف این هیات می‌باشد.
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان همچنین از مردم استان خواست:در صورت مشاهده موارد یا اقدامات خلاف قانون انتخابات و تبلیغات را به ستاد‌های انتخابات فرمانداری‌ها گزارش دهند.

نظر شما:

security code