فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:

کاهش تولید زباله نیازمند اجرای طرح های آموزشی است


۱۳۹۷/۱۰/۰۸ - ۱۳:۰۱ | کد خبر: ۳۸۳ چاپ
کاهش تولید زباله نیازمند اجرای طرح های آموزشی است

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: کاهش تولید زباله و پسماند در جامعه نیازمند اجرای طرح های آموزشی موثر و اصولی است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، حیدری در جلسه مدیریت پسماند شهرستان آستانه اشرفیه ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته از سوی مدیران شهرستان در کاهش سوزاندن کاه و کلش اظهار کرد: سوزاندن کاه و کلش علاوه بر آلودگی شدید هوا موجب بروز بیماری‌های سرطان‌زا و ریوی می‌شود و تهدیدی علیه بهداشت عمومی است. خوشبختانه با تلاش مسئولان مربوطه این معضل در شهرستان به حداقل ممکن کاهش یافت.

وی با بیان اینکه کاهش تولید زباله و پسماند در جامعه نیازمند اجرای طرح های آموزشی موثر و اصولی است، تصریح کرد: آنچه در بحث تولید زباله مد نظر قرار می گیرد فرهنگسازی در تولید زباله و تفکیک پسماندهاست و مردم باید با دستگاه های اجرایی و سازمان محیط زیست همکاری کنند.

حیدری با بیان اینکه معضل پسماند استان های شمالی را تهدید می‌کند، گفت: با توجه به تهدیدات پسماند، تمام مدیران و شهرداران باید با پیگیری و تلاش مضاعف معضل زباله و پسماند را به عنوان اولویت نخست کار خود قرار دهند.

فرماندار آستانه اشرفیه تاکید کرد: آموزش، فرهنگ و اخلاق اگر فراموش بشوند، محیط زیست آسیب جدی می‌بینند و دیگر جبران خسارت‌ها سخت خواهد بود. محیط زیست گیلان را به گونه‌ای حفظ کنیم که فرزندان نسل‌های آینده هم از زیبایی این استان بهره ببرند.