حیرانی کشاورز گیلانی از فروش زمین؟

بازتاب وسیع پرفورمنس جذاب «گیله‌مرد» در میدان شهرداری رشت


۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۵ | کد خبر: ۳۸۳۱۶ چاپ

 کیومرث بوبانی هنرمند گیلانی با پرفورمنس شبانه در محدوده شهرداری رشت تلاش کرد با پوشش یک مرد گیلانی روستایی بحث فروش زمین‌های کشاورزی را به نمایش بگذارد

اختصاصی کلانشهر: شامگاه شنبه اجرای خیابانی هنرمندی به نام کیومرث بوبانی در محدوده ساختمان‌های تاریخی شهرداری رشت بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت.

براساس ویدئوی منتشر شده شماری از حاضران در محل اطلاعی از چند و چون کار که نوعی اجرای تئاتری با نام «پرفورمنس» است ندارند.

در توضیح «پرفورمنس» گفته می شود نوعی اجرا است که در آن‌، بدن بازیگر بیش از هر چیزی درگیر بوده و گروه اجرایی با انجام مجموعه حرکات کورئوگرافی شده که در حالت عادی نمی‌بینیم، سعی می‌کند معنا و مفهوم، و یا داستان خاصی را به مخاطب انتقال دهد. یعنی پرفورمنس‌های تئاتری می‌توانند آنقدر ساده باشند که به داستان‌گویی یک نفر خلاصه شوند و می‌توانند شامل لباس‌ها، وسایل و دکورهای پیچیده باشند.

براساس مشاهدات می توان این برداشت را داشت که کیومرث بوبانی هنرمند گیلانی هم با پرفورمنس شبانه در محدوده شهرداری رشت تلاش کرده است با پوشش یک مرد گیلانی روستایی بحث فروش زمین‌های کشاورزی را به نمایش بگذارد. او دقایق زیادی با در دست گرفتن تعدادی اسکناس،که ارزش اقتصادی ندارد حیران و وامانده به مقابل خیره شده است.

این انتظار وجود دارد که با برگزاری بیشتر این قبیل نمایش‌ها، شهروندان به جز نگاه سرگرمی و تفریحی به مفهوم ایده و اجرا هم بیاندیشند و ارزش کار هنرمندان را قدر نهند.

نظر شما:

security code