پس از پربازدید شدن ویدیوهای سرگرم‌کننده یک پسر نوجوان در شبکه‌های اجتماعی، با تکیه کلام «واقعیه یا کیک؟» این دو کلید واژه طی روزهای گذشته بین کاربران به شدت محبوب شده است. بعد از استفاده سخنگوی دولت رئیسی از این واژه ها، آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت روحانی با کنایه به همفکران او، بحث انسداد فضای مجازی و تاثیرگذاری آن را یادآور شده است.

اختصاصی کلانشهر: محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت حسن روحانی با انتشار ویدئوی اظهارات امروز علی بهادری سخنگوی دولت ابراهمی رئیسی در کنار ویدئوی پسر نوجوانی که با کلید واژه‌های «واقعیه یا کیک؟» در شبکه‌های اجتماعی محبوب شده است نوشت:

سر درآوردن یک کلیدواژه‌ی تولید شده‌ی اینستاگرام و یوتیوب از رتوریک سیاسی سخن‌گوی محترم

جهرمی در ادامه نوشت: سیاست‌گذاران انسداد اینترنت اگر می‌خواهند از نتیجه سیاست‌شان ارزیابی میدانی داشته باشند، سخنان امروز سخن‌گوی محترم دولت را بشنوند.

او افزود: گویش متفاوت یک نوجوان در اینستاگرام، کلیدواژه «سخن‌گوی دولت» شد؛ به همین سرعت!

همین یک شاهد برای به چالش کشیدن همه‌ی گزارش‌های اثربخش بودن سیاست اعمالی شما کافی است!

ایزی ایزی، تامام تامام (که به یکی دیگر از چالش های موسیقیایی فضای مجازی اشاره دارد)

گفتنی است علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت ایران، در نشست خبری امروز ۲۳ آبان با اشاره به افتتاح فرودگاه سقز پس از سفر اخیر ابراهیم رئیسی به کردستان به شوخی خطاب به خبرنگاران حاضر در این جلسه گفت: «می‌توانید خودتان بروید مصاحبه بگیرید و ببینید که آیا این فرودگاه کیک است یا واقعی؟»

 
پس از پربازدید شدن ویدیوهای سرگرم‌کننده یک پسر نوجوان با نام امیر در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از کلماتِ «واقعیه یا کیک؟» این واژه‌ها برای بعضی کاربران فضای مجازی محبوب و پرکاربرد شده است. استفاده علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت رئیسی برای صادق نشان دولت متبوع خود و شعاری خواندن عملکرد دولت روحانی با استفاده از این تکیه کلامها، واکنش‌ برخی فعالان شبکه های اجتماعی را به دنبال داشت.  

ساخت فرودگاه سقز در کردستان از سال ۱۳۸۴ آغاز شده بود و فاز اول آن در تیر ماه ۱۴۰۰ یعنی در پایان کار دولت حسن روحانی افتتاح شد. 
 بعد از آنکه ابراهیم رئیسی 12 آبانماه در سفر خود به کردستان به طور رسمی این فرودگاه را افتتاح کرد برخی اعضای کابینه او، دولت حسن روحانی را به افتتاح نمایشی فرودگاه کردستان متهم کردند.

سایت اطلاع رسانی حسن روحانی رئیس جمهور سابق هم با رد اظهارات دولتمردان رئیسی با انتشار اسناد و اخبار رسمی تاریخ های مورد اشاره تاکید کرد: دولت قبل هرگز ادعای افتتاح کامل پروژه را نداشته و صرفاً فاز نخست آن را شامل باند فرودگاه، Taxiway، اپرون و ساختمان فرودگاه و ... افتتاح کرده بود.(بیشتر بخوانید)