روز رشت پتانسیل گردشگری و رونق اقتصادی


۱۳۹۷/۱۰/۰۹ - ۱۱:۰۵ | کد خبر: ۳۹۳ چاپ
روز رشت پتانسیل گردشگری و رونق اقتصادی

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت گفت: روز رشت می‌تواند یک پتانسیل گردشگری برای رشت و رونق اقتصادی همراه با جذب گردشگر به همراه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، عاقل منش با اشاه به برگزاری روز رشت در 12دی ماه سالجاری با بیان اینکه امسال چهارمین سالی است که مراسم روز رشت با همکاری دیگر ادارات برگزار می شود، گفت: روز رشت می‌تواند فرصتی برای توجهات ملی و جهانی به مرکز گیلان باشد و تنگناها و فرصت های رشت را مورد توجه قرار دهیم. این روز متعلق به همه مردم شهر است.

وی با اشاره به کسری بودجه شهرداری اضافه کرد: تلاش شده با حداقل هزینه‌ها و به دور از ریخت و پاش ها این برنامه‌ها اجرا شود.

عاقل منش تاکید کرد: روز رشت می‌تواند یک پتانسیل گردشگری برای رشت باشد و رونق اقتصادی همراه با جذب گردشگر به همراه داشته باشد   و هتل ها، سینماها و تورهای گردشگری هم پای کار بیایند.

وی افزود: بخاطر کاهش هزینه‌ها، نتوانستیم از میهمانان کشوری دعوت کنیم.

وی از نمایشگاه عکس بصیرت در گالری سازمان فرهنگی خبر داد و افزود: این نمایشگاه از ۸ تا ۱۴ دی برگزار می شود. همچنین از تاریخ ۱۰ تا ۱۴ دی افتتاح نمایشگاه عکس و اسناد گیلان در نگارخانه مارلیک با همکاری اداره ارشاد برگزار می شود.

پخش کلیپ روز رشت، قبل از اکران فیلم ها در سینماهای رشت از دیگر برنامه هایی بود که عاقل منش خبر داد و افزود: ۱۱ و ۱۲ دی تئاتر خیابانی در پیاده راه فرهنگی اجرا و آثار برتر به جشنواره تئاتر فجر معرفی می شوند.

عاقل منش از تور رشت گردی در ۱۲ دی خبر داد و افزود: در این روز اتوبوس های رایگان در پیاده راه فرهنگی علاقمندان را به دیدن مراکز تاریخی رشت می برند.

رئیس کمیسیون فرهنگی ادامه داد: در دو روز پایانی، اجرای کنسرت موسیقی محلی و سنتی خواهیم داشت و ۸ خواننده شهیر گیلانی کنسرت اجرا خواهند کرد.

عاقل منش افزود: زنگ روز رشت در مدرسه کوثر به صدا درمی آید و با این حرکت دانش آموزان نیز از روز رشت با خبر می شوند و پس از آن تجدید بیعت با شهدا در گلزار رشت و غبار روبی و گل افشانی و همچنین ادای احترام به مزار میرزا کوچک جنگلی و دیدار با خانواده معظم شهدا، پایان بخش برنامه خواهد بود.

وی تصریح کرد: اولین نوزاد متولد شده در ۱۲ دی در زایشگاه مورد توجه قرار گرفته و هدیه‌ای به خانواده ایشان اهدا می‌شود.

عاقل منش بر توجه صنایع فراموش شده تاکید کرد و افزود: بازارچه هنر و صنایع فراموش شده نظیر صندوق سازی، مسگری و چرم سازی در پیاده راه فرهنگی افتتاح می‌شود.

وی گفت:در ۱۲ دی همچنین لافندبازی و چانچو کشی و ... از بازیهای محلی گیلان است که در پیاده راه اجرا می شود.

اهدای لوح تندیس و هدیه به زوج های جوانی که جشن خود را در ۱۲ دی داشته باشند، عیادت از پاکبانان آسیب دیده، برگزاری میز خدمت در مصلی، نصب المان های ویژه رشت و نهالکاری با نام مفاخر، بازسازی دیوار نگاری مفاخر، نیم بها بودن بلیت سینماها، عضویت رایگان کتابخانه ها و نشست کتابخوان با محوریت رشت، برپایی ایستگاه سلامتی از ۱۰ صبح تا ۲۰ در پیاده راه فرهنگی از دیگر برنامه ها است.

و اختتامیه مراسم روز رشت با اختتامیه تئاتر خیابانی همراه خواهد بود.

عاقل منش از برگزاری سمینار راه ابریشم و کارگاه خلاق خوراک، خبر داد وگفت: این برنامه با همت دیگر ادارات تدوین یافته و از مدیر سازمان فرهنگی که بخش اعظم کار بر عهده ایشان است، تقدیر می شود و امیدواریم روز رشت در تقویم کشور قرار گیرد. 

نظر شما:

security code