نماینده ولی فقیه در گیلان:

نخ ابریشم مورد نیاز کارخانه های کشور از خارج تامین می شود


۱۳۹۷/۱۰/۰۹ - ۱۱:۲۸ | کد خبر: ۳۹۴ چاپ
نخ ابریشم مورد نیاز کارخانه های کشور از خارج تامین می شود

نماینده ولی فقیه در گیلان بر صنعتی شدن نوغانداری استان تاکید کرد و گفت: نخ ابریشم مورد نیاز کارخانه‌های کشور از خارج تامین می‌شود و می‌طلبد صنعت نوغانداری استان دوباره احیا شود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی در جلسه اتاق اندیشه‌ورز جهاد کشاورزی رشت که با حضور تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی این شهرستان برای نخستین مرتبه در گیلان تشکیل شد اظهار کرد: در تمام دنیا رسم است همه کسانی که می‌خواهند اهداف بلندی را تعریف کنند با داشتن اتاق فکر و اندیشه‌ورز به اهداف خود می‌رسند.

وی بر استفاده از افراد خوش فکر در جامعه تاکید کرد و افزود: انسان‌های خوش فکر در حال ورود به عرصه هستند و این امر بار مسئولیت مدیران را کاهش می‌دهد.

امام جمعه رشت ادامه داد: تشکیل اتاق اندیشه‌ورز با حضور تولیدکنندگان بخش کشاورزی در رشت قابل ستایش است.

فلاحتی با بیان اینکه یکی از نیازهای مهم بخش کشاورزی بیمه محصولات است، تصریح کرد: مسئولان با توجه به منابع محدود بودجه‌ای باید در مورد بیمه محصولات کشاورزی تمهیداتی بیندیشند.

وی، تشکیل تعاونی در راستای رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان بخش کشاورزی را تاثیرگذار دانست و بیان کرد: مسئولان باید پاسخگوی مطالبات فعالان بخش کشاورزی باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ایجاد فضای تقاضا یکی از مسائل مهم در تولید و عرضه محصولات کشاورزی است، خاطرنشان کرد: تولید بدون تقاضا ارزشی ندارد بنابراین باید از ظرفیت کشورهای منطقه به منظور صادرات محصولات تولیدی در کشور بهره لازم برده شود.

فلاحتی به پاسخگو نبودن روش‌های سنتی تولید محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: استفاده از روش‌های جدید تولید حائز اهمیت است و در تمام عرصه‌ها باید روش‌های علمی به کار گرفته شود.

وی یادآور شد: بروکراسی اداری یکی از معضلات تولیدکنندگان بخش کشاورزی گیلان است و این روند باید حذف شود . 

امام جمعه رشت با بیان اینکه کشاورزان با توجه به بارندگی بسیار در گیلان اما در فصل کشت با کمبود آب مواجه هستند، گفت: بسیاری از آب مورد نیاز کشاورزان به دلیل نبود زهکشی مناسب مزارع، نبود انهار بتنی و لایروبی نکردن آب بندان‌ها به هدر می‌رود . 

فلاحتی با تاکید بر صنعتی شدن نوغانداری گیلان، بیان کرد: اکنون نخ ابریشم مورد نیاز کارخانه‌های کشور از خارج تامین می‌شود و می‌طلبد صنعت نوغانداری استان دوباره احیا شود.

نظر شما:

security code