بررسی توسعه زیرساخت های بندری گیلان

در دیدار استاندار گیلان با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی راهکارهای توسعه زیرساخت های بندری گیلان بررسی شد.

کلانشهر : به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ استاندار گیلان در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، توسعه و تقویت ظرفیت ها و زیرساخت های بندری استان را پیگیری کرد.
ساماندهی حوضچه ها و کانال های کشتیرانی با استفاده از ظرفیت های موجود ، تامین اعتبارات ملی، ارتقاء ظرفیت ها و توسعه و ترمیم سازه های پهلوگیری اسکله کشتی ها در بنادر استان از مواردی بود که در دیدار ارسلان زارع با محمد راستاد بررسی شد.
استاندار گیلان همچنین بازسازی ساختمان ها و مستحدثات قدیمی فرسوده، دستگاه ها و ماشین آلات مستهلک و نیز افزایش و توسعه ظرفیت محل های بارگیری و باراندازی تعدادی از اسکله های بنادر را خواستار شد.
اعطاء 10 درصد تخفیف برای کلیه ردیف‌های مربوط به حقوق، عوارض و هزینه‌های بندری مترتب بر کشتی‌های حامل کالاهای وارده به بندرانزلی، شتاب در تدوین و ابلاغ طرح جامع بندرانزلی، لحاظ فرصت‌های طرح‌های سرمایه‌گذاری موجود و آتی با مدنظر قرار دادن ظرفیت‌های بنادر آستارا و کاسپین و نیز صدور مجوزهای لازم جهت انعقاد قراردادهای سرمایه‌ گذاری از دیگر مواردی بود که استاندار گیلان در دیدار با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پیگیری کرد.