احیا تالاب انزلی در دستور کار استاندار گیلان

کلانشهر : ارسلان زارع با تشکیل کمیته مدیریت تالاب انزلی با اشاره به اینکه تالاب انزلی توانسته توجه بالغ بر یک میلیون نفر گردشگر را به خود جلب کند، اظهار داشت: به سبب دارا بودن 189 گونه پرنده، 52 گونه انواع ماهی، صدها گونه گیاهی و اکوسیستم کم نظیر در محدوده 20 هزار هکتاری ظرفیت خوبی علاوه بر چشم‌انداز طبیعی برای گردشگران مأمنی برای اشتغال و معیشت مردم است.

استاندار گیلان تخلیه فاضلاب‌های صنعتی، خانگی، زباله‌ها و نخاله‌ها در تالاب را یکی از مهمترین مشکلات که همچنان ادامه دارد، دانست و اظهار داشت: براساس گزارشات کارشناسی شده‌ با اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب و اجرای تصفیه خانه فاضلاب از جمله جنوب شهر رشت، صومعه‌سرا، فومن و بخش‌های صنعتی احیاء تالاب را تسریع می بخشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تلاش ما براین است تا با پیش‌بینی و تأمین‌ اعتبارات مورد نیاز، پروژه فاضلاب شهر انزلی را به بهره‌برداری برسانیم، گفت: با همه محدودیت‌های اعتباری موضوع محیط زیست، پسماند و تالاب از موضوعات اولویت‌دار استان و در ماه‌های اخیر در سطح کشور است.
وی بر ضرورت جمع‌آوری مکانیکی و دستی گیاه مهاجم سنبل آبی و گیاهان مضر غیربومی با حمایت مجموعه محیط زیست کشور و نیز استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد تأکید و تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که طرح‌های ملی و توسعه‌ای دارای اهمیت نباید دچار وقفه شود.
زارع افزود: در این مسیر مجموعه محیط زیست در سطح ملی و استانی همراهی‌های خوبی دارند اما ضرورت رعایت ارزیابی‌های زیست‌محیطی و نظرات کارشناسی محیط زیست باید مدنظر قرار گیرد.
استاندار گیلان با بیان اینکه در حوزه آسیب‌های محیط زیستی باید پیشگیری در اولویت قرار گیرد، افزود: تلاش شود ضمن افزایش سطح آگاهی مردم و نیز اطلاع‌رسانی صحیح به گردشگران در جهت کاهش تولید زباله، تفکیک زباله از مبدأ و نیز بازیافت گام‌های موثرتری برداشته شود.

با حکمی از سوی استاندار گیلان:
سرپرست فرمانداری آستارا منصوب شد
استاندار گیلان در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:
میزان تسهیلات حمایتی دولت از مشاغل آسیب دیده کرونا در گیلان افزایش یابد
در نشست رئیس سازمان لیگ با استاندار گیلان عنوان شد؛
اعلام علاقمندی برای میزبانی از کشتی آزاد جام تختی
اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه انزلی منصوب شدند؛
ساغری، محمدی خواه و وزیری از روزبهان حکم گرفتند

نظر شما:

security code