مرگ ۲ گیلانی بر اثر ابتلا به آنفولانزا


۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۳:۳۱ | کد خبر: ۴۰۹۴ چاپ
مرگ ۲ گیلانی بر اثر ابتلا به آنفولانزا

۲ شهروند لنگرودی و رشتی بر اثر ابتلا به آنفولانزای فوق حاد انسانی جان باختند.

کلانشهر : به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز گفت : جوانی ۲۶ ساله لنگرودی ۴ روز پیش بر اثر ابتلا به آنفولانزای فوق حاد انسانی جان باخت.
دکتر فردین مهرابیان افزود : یک پسر یک ساله رشتی نیز ۱۱ روز پیش با علایم بیماری آنفولانزا نظیر تب و لرز ، سرفه ، اسهال و استفراغ به یکی از بیمارستان‌های رشت منتقل شد که به علت تشدید بیماری جان باخت.
وی به مرگ مشکوک یک دختر بچه ۷ ساله اهل ملاسرای شفت با علایم اختلات تنفسی هم اشاره کرد و گفت : نمونه ترشحات ته حلق این کودک امروز برای بررسی علت مرگ به تهران ارسال شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از ابتدای امسال تا ۱۷ آبان نمونه ترشحات حلق ۲۰۴ بیمار مشکوک به آنفولانزای فوق حاد انسانی به تهران ارسال که ابتلای ۱۴ مورد تایید شد اعلام کرد: ۱۲ نفر از مبتلایان درمان شدند.
دکتر فردین مهرابیان با بیان اینکه بیماری آنفولانزای فوق حاد انسانی در فصل سرما شیوع پیدا می‌کند گفت: هنوز این بیماری در گیلان اپیدمی و شایع نشده است.
وی تاکید کرد: شهروندان در صورت ابتلای به تب و لرز، سرفه‌های خشک، درد‌های عضلانی به مراکز درمانی مراجعه کنند.
ویروس بیماری آنفولانزای فوق حاد انسانی از طریق ترشحات آلوده منتقل می‌شود و شهروندان باید از تماس دست با چشم و بینی خود خودداری کنند.