پس از تجاوز و قتل دختر 5ساله به دست مرد 48ساله مطرح شد

بیضه پدوفیل‌ها و متجاوزین به کودکان در قزاقستان قطع می‌شود


۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۱:۰۵ | کد خبر: ۴۱۲۷۴ چاپ

این متجاوز و قاتل 48 ساله، سابقه محکومیت در ارتباط با آزار کودکان هم داشته و تحت درمان داروهای عقیم سازی آزاد شده بود. اما او در دوران پس از آزادی دست به این جنایت زد

بیضه پدوفیل‌ها و متجاوزین به کودکان در قزاقستان قطع می‌شود
کلانشهر: پس از تجاوز یک مرد 48 ساله به ارکژان نورماخان دختر 5 ساله در قزاقستان بار دیگر چگونگی مجازات افراد پدوفیلی (افرادی که نسبت به کودکان میل جنسی دارند) مورد توجه مسئولان این کشور قرار گرفته است.

به گزارش دیلی میل، سعیدولیم گیب نظروف متجاوز 48 ساله‌ به بهانه خرید بستنی این دختر 5 ساله را به خانه‌اش کشانده و بعد از تجاوز به او، ارکژان را به قتل رساند.حالا رسانه های قزاقستان می گویند شماری از مسئولان این کشور از لزوم توجه به مجازات قطع بیضه برای افراد پدوفیلی سخن می گویند.

سعیدولیم گیب نظروف متجاوز و قاتل، سابقه محکومیت در ارتباط با آزار کودکان هم داشته و تحت درمان داروهای عقیم سازی آزاد شده بود. اما او در دوران پس از آزادی دست به این جنایت زد.

حالا برخی مقامات قزاقستانی می گویند باید جراحی قطع بیضه را برای پیشگیری از تجاوز به کودکان توسط پدوفیلهای خطرناک قانونی کنند. آنها می گویند به این نتیجه رسیده اند که درمان دارویی عقیم سازی متجاوزین تاثیر چندانی روی آنها ندارد.

گفتنی است حدود 7 سال قبل اعلام شد که  نور سلطان نظربایف، رئیس جمهوری وقت قزاقستان، مصوبه قانونی را امضا کرده که امکان می‌دهد مردانی که در ارتباط با تعرض جنسی به کودکان مجرم شناخته شده‌اند با حکم دادگاه عقیم شوند.

لایحه عقیم‌سازی کودک آزاران پیش‌تر به تصویب پارلمان قزاقستان رسیده بود. نمایندگان پارلمان با افزودن اصلاحیه‌ای به متن اولیه، دادگاه را ملزم کرده‌اند که پیش از صدور چنین حکمی با مراجع ذیصلاح پزشکی مشورت کنند.

به گزارش بی‌بی‌سی، عقیم‌سازی محکومان با تزریق مواد شیمیایی صورت می‌گیرد و به گفته یکی از تدوین کنندگان این طرح، فرد را به طور موقت عقیم کرده و مانع از ارتکاب خشونت جنسی توسط او می‌شود.

برخلاف عمل جراحی، عواقب این روش دایمی نیست و با قطع تزریق ماده مورد استفاده، آثار آن از میان خواهد رفت هر چند احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد.

قوانین کیفری قزاقستان برای جرایم مرتبط با کودک آزاری تا 20 سال حبس پیش‌بینی کرده است. سال گذشته دادستانی قزاقستان گزارش کرد که موارد تجاوز جنسی به کودکان به طرز قابل توجهی افزایش یافته و از سال 2010 به بعد هر ساله تقریبا دو برابر شده و به 1000 مورد در سال 2014 رسیده است.

قابل ذکر است که طبق نظریه روانشناسی میل جنسی به کودکان( پِدوفیلی) یک ناهنجاری روانی است و در رده‌ی انحرافات جنسی طبقه بندی می شوند. کارشناسان باورمند به این موضوع معتقدند که افراد پدوفیلی باید با راهکارهای روانکاوانه تحت درمان قرار بگیرند و توسل به مواردی مانند جراحی و قطع آلت تناسلی این میل را در آنها از بین نمی‌برد.

آخرین آمار کودک آزاری،خودکشی،ضرب و جرح،،قصور پزشکی، سقط و...در گیلان
افزایش آزار زن و شوهرهای گیلانی علیه هم

نظر شما:

security code