توصیف جدید خبرگزاری رسمی کره شمالی

جو بایدن سگ هار رو به مرگ است


۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۵ | کد خبر: ۴۱۴۶ چاپ
جو بایدن سگ هار رو به مرگ است

معاون اوباما نشانه‌های مرحله پایانی زوال عقل را از خود نشان داده و اکنون زمان برای پایان دادن به زندگی اش فرا رسیده است

کلانشهر : به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ رسانه دولتی کره شمالی «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و از نامزد‌های حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ این کشور را «سگ هار» رو به مرگ توصیف کرد.
خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) امروز جمعه جو بایدن را به خاطر تهمت زدن به رئیس کره شمالی مورد انتقاد شدید قرار داد و او را سگ هاری توصیف کرد که باید آنقدر با چوب زده شود تا بمیرد.
خبرگزاری رسمی کره شمالی اشاره‌ای نکرد به اینکه چطور بایدن به کیم جونگ اون رئیس کره شمالی توهین کرده است، اما نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا منتقد شدید سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکاست و گفته است ترامپ در حال ناز کشیدن یک دیکتاتور قاتل است.
این خبرگزاری در مطلب خود آورده است: معاون رئیس جمهور سابق آمریکا نشانه‌های «مرحله پایانی زوال عقل» را از خود نشان داده و «اکنون زمان برای پایان دادن به زندگی اش فرا رسیده است».
در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: چنین مردی جرات کرد به کرامت مقام رهبر جمهوری دموکراتیک خلق کره تهمت بزند. این آخرین تلاش‌های یک سگ هار بود که لحظه مرگ وی سریع فرا می‌رسد. اگر اجازه داده شود سگ‌های هاری مثل بایدن جولان بدهند، می‌توانند به آدم‌های زیادی صدمه بزنند. قبل از آنکه دیر شود باید این سگ‌ها را با چوب تا حد مرگ زد.
در مقابل، کره شمالی به «روابط شخصی نزدیک» بین کیم و ترامپ به خاطر نجات روابط بین کشورهایشان از یک الگوی مخرب خصمانه اعتبار داده است.
سران دو کشور برای بحث و رایزنی برای بهبود روابط و پایان دادن به برنامه تسلیحات هسته‌ای کره شمالی سه بار با یکدیگر دیدار کرده اند.
ترامپ از حمله شخصی قبلی کره شمالی به بایدن حمایت کرده بود و انتقادات مبنی بر اینکه وی از یک دیکتاتور خارجی حمایت می‌کند، رد کرده بود.
کره شمالی در ماه مه بایدن را بخاطر انتقاد از رئیس خود «آدم ابله» توصیف کرده بود.