ورود موج جدید برف و سرما به گیلان از عصر چهارشنبه

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از ورود سامانه جدید بارشی از عصر روز چهارشنبه به گیلان خبر داد.

کلانشهر : محمد دادرس دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده افزایش تدریجی دمای هوا از عصر روز سه‌شنبه در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، سامانه بارشی که از هفته گذشته وارد گیلان شده، به‌تدریج از ظهر فردا گیلان را ترک می‌کند، افزود: ناپایداری‌ها تا عصر فردا با شدت و ضعف در مناطق مختلف استان، به‌خصوص در نقاط شرقی ادامه دارد اما از عصر روز چهارشنبه سامانه جدید بارشی وارد استان می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه بارندگی در بعضی از مناطق استان شدت بیشتری داشت، تصریح کرد: با توجه به گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ماسال با ۱۲۴ میلی‌متر، پونل با ۱۱۷ میلی‌متر، شفت با ۱۱۵ میلی‌متر، صومعه‌سرا با ۹۸ میلی‌متر و فومن با ۹۴ میلی‌متر دارای بیشترین میزان بارندگی در استان بودند.

دادرس با اشاره به میزان بارش برف در مناطق مختلف استان افزود: ️با توجه به گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی، مقادیر برف گزارش‌شده در دیلمان، محور اسالم به خلخال، آبینام دیلمان و شوییل با ۳۰ سانتی‌متر و محور پونل به خلخال و کلیشم با ۲۰ سانتی‌متر و بره سر رودبار ۱۹ سانتی‌متر دارای بیشترین بارش برف در استان بودند.

دادرس با اشاره به اینکه دریا روز سه‌شنبه مواج بوده و برای فعالیت‌های مرتبط مناسب نیست، گفت: با توجه به ماهیت بارش‌های شدید در بازه زمانی کوتاه‌مدت، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رانش و لغزش زمین در بعضی از مناطق استان هنوز وجود دارد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه از استقرار افراد و تجهیزات در حاشیه و حریم رودخانه‌ها پرهیز شود، افزود: از ظهر روز چهارشنبه دمای هوا در اکثر نقاط استان افزایش پیدا خواهد کرد اما سامانه جدید بارشی از عصر چهارشنبه وارد گیلان می‌شود.