مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: ثبت این تصاویر نوید خوشی از پویایی این گربه سان با ارزش در جنگل های استان است

کلانشهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از به ثبت رسیدن تصاویر باشکوهی از پلنگ ایرانی در قاب دوربین های تله ای در جنگل های هیرکانی شهرستان املش خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست استان گیلان، حمزه عشوری با اعلام این خبر گفت:محیط بانان پرتلاش شهرستان املش باکاشت دو دوربین تله ای در دو زیستگاه مختلف، برای دومین بار طی ماههای اخیر موفق به ثبت تصاویر زیبا و باشکوهی از گشت و گذار پلنگ در جنگل های هیرکانی این شهرستان شدند.

وی افزود: ثبت این تصاویر نوید خوشی از پویایی این گربه سان با ارزش در جنگل های استان می باشد و کاشت دوربین های تله ای با هدف شناسایی گونه ها، فراوانی جمعیت، جنسیت، این گونه ارزشمند، از مهمترین ابزار برای مدیریت و حفاطت اصولی از زیستگاهها و زیستمندان به شمار می رود و این خود نقطه عطفی برای حفاظت، تحقیقات و بقاء این گونه با ارزش محسوب می شود.

عشوری تصریح کرد: از تمام مردم طبیعت دوست استان خصوصا دامداران و جنگل نشینان و اهالی روستاهای مناطق ییلاقی و حاشیه جنگل بابت همراهی و مساعدت در حفاظت از حیات وحش بی‌نظیر استان گیلان تشکر کرده و انتظار می رود تمامی مردم در حفاظت از اندک باقی مانده‌های ذخیره‌های ژنتیکی کشور ما را یاری نمایند.