مدیرکل هواشناسی گیلان :

تداوم بارش ها در گیلان تا روز شنبه / احتمال آبگرفتگی معابر


۱۳۹۸/۰۸/۳۰ - ۱۱:۲۴ | کد خبر: ۴۲۲۳ چاپ
تداوم بارش ها در گیلان تا روز شنبه / احتمال آبگرفتگی معابر

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به تداوم بارش‌ها در این استان تا روز شنبه، گفت: احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و رانش زمین دور از انتظار نیست.

کلانشهر : محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقویت سامانه سرد و ناپایدار از امروز در منطقه تا اوایل هفته آینده، اظهار کرد: بارش باران، وزش باد، بارش برف در ارتفاعات و احتمال وقوع رعد و برق و تکرگ از مهم‌ترین پدیده‌های جوی پیش بینی شده برای این مدت است.

وی با بیان اینکه آسمان اکثر مناطق گیلان امروز ابری تا نیمه ابری، مه آلود به تدریج همراه با بارش باران و وزش باد نسبتا شدید پیش بینی شده است، افزود: در ارتفاعات نیز با افزایش تدریجی ابر شاهد وزش باد و بارش به صورت برف خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه این شرایط برای روز جمعه و شنبه نیز ادامه خواهد داشت، گفت: ارتفاع موج نیز برای امروز و فردا حدود ۲ متر پیش بینی شده که شرایط برای انجام فعالیت‌های مرتبط با دریا نامناسب است.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر دمای شهر رشت مرکز گیلان نیز ۱۱ درجه سانتی‌گراد و بیشینه رطوبت در این شهر نیز ۱۰۰ درصد است، افزود: آسمان شهر رشت ابری و مه آلود به تدریج با افزایش میزان ابر شاهد بارش باران و وزش باد خواهیم بود.

دادرس با اشاره به آﺑﮕﺮﻓﺘﮕﯽ، ﺑﺎﻻ آﻣﺪن آب رودﺧﺎﻧﻪ‌ﻫﺎ و ﺳﯿﻼﺑﯽ ﺷﺪن ﻣﺴﯿﻞ‌ﻫﺎ و اﺣﺘﻤﺎل راﻧﺶ و ﻟﻐﺰش زمین در این مدت از شهروندان و مسافران خواست از استقرار در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.

وی همچنین از رانندگانی که قصد تردد در ﻣﺤﻮرﻫﺎی ﮐﻮﻫﺴﺘﺎﻧﯽ و ﮔﺮدﻧﻪ‌ﻫﺎی ﺑﺮف ﮔﯿﺮ را دارﻧﺪ، خواست تا زﻧﺠﯿﺮ ﭼﺮخ و ﺗﺠﻬﯿﺰات زﻣﺴﺘﺎﻧﻪ ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ باشند.

مدیرکل هواشناسی گیلان ادامه داد: ﺑﺨﺶ‌ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ اﺟﺮاﯾﯽ اﺳﺘﺎن همانند ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﺤﺮان، ﺟﻬﺎد ﮐﺸﺎورزی و ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﯿﻌﯽ، ﺷﻬﺮداری‌ﻫﺎ، ﻓﺮﻣﺎﻧﺪاری‌ﻫﺎ و سازمان‌های خدماتی ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﺧﻄﺎرﯾﻪ ﺻﺎدره شده ﺗﻤﻬﯿﺪات ﻻزم را ﺑﻌﻤﻞ آورﻧﺪ.

اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code