تنها مجوز اتصال اینترنت خطوط تلفن همراه ۹ استان صادر شده است / باقی استان ها؛ شاید وقتی دیگر

یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه تنها مجوز اتصال اینترنت خطوط تلفن همراه 9 استان صادر شده است، گفت: تا این لحظه مجوزی برای اتصال خطوط تلفن همراه سایر استان‌ها صادر نشده است.

کلانشهر : به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا؛ از بیست‌وپنجم آبان‌ماه علاوه بر اینترنت خطوط تلفن‌ثابت و اینترنت خطوط تلفن‌همراه در سراسری کشور قطع شد.

پس از 5 روز قطعی اینترنت در سراسر کشور در روز پایانی آبان ماه اتصال تدریجی خطوط تلفن ثابت به اینترنت توسط وزارت ارتباطات در گفت و گو با ایلنا تائید شد.

از روز دوم آذر ماه نیز یک مقام مسئول در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با ایلنا از آغاز اتصال اینترنت خطوط تلفن همراه در بیشتر استان‌ها خبر داد.

پیگیری خبرنگار ایلنا از در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می‌دهد که سه اپراتورهای اصلی تلفن همراه کشور ( همراه اول، ایرانسل و رایتل) تنها مجوز اتصال اینترنت خطوط تلفن همراه در 9 استان را دریافت کرده اند.

یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با ایلنا تاکید کرد که تا این لحظه به جز این 9 استان مجوزی برای اتصال خطوط تلفن همراه سایر استان‌ها به اینترنت صادر نشده است.

وی اسامی استان‌های که مجوز اتصال اینترنت خطوط تلفن همراه برای آن‌ها صادر شده است را خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، چهارمحال و بختیاری، همدان، اردبیل، زنجان و ایلام نام برد.