فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان :
تحویل تالاب خوارهای گیلان به مقامات قضایی
۴ آذر ۹۸ چاپ
تحویل تالاب خوارهای گیلان به مقامات قضایی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: ۱۲ نفر از متصرفین تالابهای گیلان دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

کلانشهر : ساسان اکبری پور در گفت و گو با ایسنا گفت: اقدامات حفاظتی یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان با قاطعیت کامل با همراهی نیروی انتظامی استان و حمایت کامل دستگاه قضایی تا پایان فصل شکار و صید ادامه خواهد یافت.

وی افزود: پرسنل یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در اجرای وظایف محوله سازمانی خود به جهت حفظ و حراست از عرصه‌های محیط‌ زیست استان و مناطق تحت مدیریت، با انجام گشت‌های شبانه‌روزی و پایش بازارهای محلی به صورت محسوس و نامحسوس در سال جاری تاکنون موفق به کشف و ضبط بیش از ۲۶۶۴ مورد از انواع ادوات صیدآبزیان و تورآلات زنده‌گیری پرندگان شکاری و مهاجر شدند.

اکبری پور خاطرنشان کرد: تاکنون ده‌ها فروند انواع قایق موتوری و پارویی، تعداد ۷۶ قبضه انواع سلاح شکاری از نوع هشت تیر، پنج تیر، دولول و تک لول از متخلفین حین ارتکاب جرم کشف و ضبط شد که از این تعداد ۲۹ قبضه آن سلاح‌ قاچاق و بدون هویت است که در این ارتباط ۱۳ نفر با سلاح‌های قاچاق کشف شده تحویل مراجع امنیتی و انتظامی شدند.

وی تصریح کرد: به همت ماموران محیط‌ زیست در این مدت از ۱۸۵ مورد تخریب و آلودگی نیز جلوگیری به عمل آمد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: همچنین در راستای مبارزه با پدیده تالاب خواری در استان ۱۲ نفر از متصرفین اراضی ملی که اقدام به تصرف غیرقانونی اراضی ملی و تالابی می‌کردند با مستندات لازم جهت رفع تصرف و برخورد قانونی به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

اکبری پور گفت: تاکنون حدودا  ۲۶۰۰ پروانه شکار پرندگان مهاجر برای بومیان مناطق حاشیه تالاب و علاقه‌مندان به شکار که به صورت قانونمند اقدام به شکار پرندگان مجاز می‌کنند، نیز صادر شده است.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه با قاطعیت کامل با همراهی نیروی انتظامی استان و حمایت کامل دستگاه قضایی تا پایان فصل شکار و صید ادامه خواهد یافت.