نوبت دهی تلفنی درمانگاه های علوم پزشکی گیلان امکان پذیر شد

کلانشهر : ایرنا- مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی گیلان از راه اندازی سیستم نوبت دهی تلفنی متمرکز درمانگاه های بیمارستانی و کلینیک های دانشگاهی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان، حمید خردادی افزود: شهروندان گیلانی می توانند برای دریافت نوبت از درمانگاه های بیمارستانی و کلینیک های دانشگاهی در رشت و شهرستانهای استان، با شماره چهار رقمی ۴۴۰۱ تماس گیرند.

۲۵ بیمارستان دولتی در شهرستان های مختلف استان گیلان فعال است.

مرکز حجامت و زالو درمانی غیر مجاز در انزلی پلمپ شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان، به دنبال پی‌گیری های متعدد کارشناسان نظارت بر درمان و بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان، مرکز حجامت و زالو درمانی در بندرانزلی پلمپ شد.

به دنبال پی‌گیری های متعدد کارشناسان نظارت بر درمان و بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان به همراه مامور کلانتری و دستور قضایی محل فعالیت فردی که در امر حجامت، زالو درمانی، تجویز دارو  و طب سنتی بدون داشتن مجوز قانونی اقدام به درمان بیماران می کرد، پلمپ شد.

در بازدید از این مرکز متخلف تعداد قابل توجهی تجهیزات پزشکی و غیر بهداشتی کشف و ضبط شد.

ویزیت رایگان در روستای محروم پناهبندان شهرستان سیاهکل

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، روستائیان پناهندان شهرستان سیاهکل از خدمات درمانی رایگان بهره مند شدند.

یکصد و ۵۰ نفر از روستائیان روستای پناهندان شهرستان سیاهکل توسط پزشکان و پیراپزشکان از خدمات درمانی رایگان بهره مند شدند.

کارگاه آموزشی سوء مصرف مواد در زمان بارداری در رشت برگزار شد

کارگاه آموزشی (سوء مصرف مواد در زمان بارداری و نحوه برخورد با آن ) با حضور پزشکان مسئول مراکز روستایی، شهری روستایی و ماماهای تیم سلامت مراکز روستایی مجری پزشک خانواده از سوی مرکز بهداشت رشت برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی یک روزه ضمن تاکید بر اهمیت شناسایی و انجام مراقبت های استاندارد برای مادران باردار و پی‌گیری های به موقع و ثبت تمامی اقدامات در سامانه یکپارچه بهداشت، مطالبی درباره توجه به وضعیت سلامت مادران باردار تحت پوشش، لزوم آمادگی لازم در هرگونه بحران در زمینه نجات جان مادران باردار و آمادگی قبل از فصل سرما ارائه شد.

نظر شما:

security code