نایب رئیس فراکسیون امید: نظارت دولت بر قیمت ها ضعیف است / شاید با افزایش قیمت ها روبرو شویم

نظارت و اصلاح قیمت‌ها، کار فنی و بسیار تخصصی و وقت گیر است و شاید حوصله دولت در این زمینه کم است.

کلانشهر : محمدرضا تابش نماینده مجلس در مورد تاثیرات افزایش قیمت بنزین بر قیمت سایر کالاها گفت : دولت باید در ایفای وظایف و مسئولیت‌هایش قاطعانه، شفاف و منطبق بر ضوابط علمی و استاندارهای فنی عمل کند یعنی درصد تاثیرپذیری قیمت  کالاهای مختلف از افزایش قیمت بنزین را  احصاء ،اعلام و بر اجرا آن نظارت هم داشته باشد.

نایب رئیس فراکسیون امید در گفت‌وگو با عصرایران با بیان اینکه اراده دولت برای احصاء قیمت ها و نظارت بر آنها ضعیف است اظهار داشت : این ضعف دولت ناشی از نداشتن توان تخصصی لازم است البته این کار فنی و بسیار تخصصی و وقت گیر است و شاید حوصله دولت در این زمینه کم است .

نماینده اردکان افزود : اگر دولت بخواهد در این زمینه اقدام کند شاید موضوعات و مسائل  تقابلی نیز پیش بیاید و همه شانه از زیر بار این مسئولیت خالی ‌می‌کنند. ممکن است جلساتی در این زمینه در دولت تشکیل شود ولی اگر این جلسات منطبق  بر ضوابط علمی فنی و روح اجتماعی نباشد خیلی نتیجه بخش نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه پیش بینی می‌شود که در ماههای آینده فشار مضاعف اقتصادی را بر مردم شاهد خواهیم بود گفت : با توضیحاتی که وزراء دولت در جلسه علنی مجلس که دررابطه با بررسی افزایش قیمت بنزین بر سایر کالاها دادند و انفعالی که شاید ناخواسته دولت در این موضوع نشان می‌دهد می توان پیش بینی کرد که در ماههای آینده شاهد افزایش قیمت کالا به صورتی که مردم در مسائل معیشتی شان  دچار مشکلاتی شوند خواهیم بود.

این نماینده مجلس تصریح کرد : شاید آقایان در دولت منطبق بر ضوابط و بخشنامه‌ها کارهای را انجام می‌دهند ولی این ولوله ،جوش و خروشی که در جامعه است و تاثیراتی که افزایش قیمت بنزین بروی لایه های مختلف اجتماعی گذاشته است را می‌توان با همان شور و انگیزه مهار کرد که ما این شور و انگیزه را در دولت نمی‌بینیم. اگر خدای ناکرده این روحیه نباشد و اقداماتی به صورت فوری انجام نشود مطمئنا ما شاهد موج لجام گسیخته گرانی ها و اعتراضات مردم در آینده نزدیک خواهیم بود.

نظر شما:

security code