دلار از مرز ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان گذشت


۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۲ | کد خبر: ۴۳۹۰ چاپ
دلار از مرز ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان گذشت

کلانشهر : ایرنا/ بهای دلار در صرافی‌های بانکی امروز (شنبه) با رشد حدود ۱۵۰ تومانی قیمت نسبت به روز پنجشنبه به رقم ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان افزایش یافت.

نرخ دلار از هفته گذشته روندی افزایشی یافته و وارد کانال ۱۲ هزار تومانی شده است که این روند امروز نیز ادامه یافت و منجر به رشد دلار به سوی کانال ۱۳ هزار تومانی شد.

نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۳ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان و فروش ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان درج شد. نرخ خرید هر یورو نیز ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان و فروش ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۳ هزار و ۵۲۳ تومان و هر دلار ۱۲ هزار و ۳۲۷ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۱ هزار و ۸۹۸ تومان فروخته شد، هر حواله دلار نیز ۱۱ هزار و ۲۹۴ تومان به فروش رسید.

رییس کل بانک مرکزی هفته گذشته درباره علت افزایش قیمت دلار و ارزهای عمده در بازار گفت: «آنچه که این روزها در بازار ارز می بینیم بیشتر ناشی از نحوه عملکرد برخی از صادرکنندگانی است که به سبب جو روانی ناشی از افزایش نرخ بنزین  و حوادث بعد از آن و شروع تسویه حسابهای تجار با خارجیان در پایان سال میلادی، تلاش می کنند با تعلل، ارزهای صادراتی خود را با نرخ هایی بالاتر عرضه کنند.»

«عبدالناصر همتی» افزود: بارها تأکید کرده ام که بانک مرکزی به تدوام ثبات نسبی بازار ارز  اهمیت ویژه ای قائل است و رمز تداوم ثبات در این بازار و به تبع آن در سایر بازارها، توجه به بنیان‌های بازار در کنار حضور پرقدرت بازار ساز برای جلوگیری از سفته‌بازی و نوسان‌گیری در این بازار است و این بار نیز با اقداماتی، همانند گذشته بازار را مدیریت خواهد کرد.