با موافقت مجلس؛شنبه ها تعطیل شد


۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۲۷ | کد خبر: ۴۳۹۶۶ چاپ

در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون خدمات مدیریت کشوری نمایندگان مجلس با پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه مخالفت کردند.طی ماههای گذشته، کمیسیون اجتماعی مجلس روز پنج‌شنبه را به عنوان دومین روز تعطیلات آخر هفته انتخاب کرده بود که همین موضوع انتقاد بخش خصوصی را به دنبال داشت

با موافقت مجلس؛شنبه ها تعطیل شد
کلانشهر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه 26 اردیبهشت و در جریان بررسی طرح افزایش تعطیلات آخر هفته با پیشنهاد محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز مبنی بر تغییر دومین روز تعطیلی پیشنهادی از «شنبه» به «پنجشنبه» مخالفت کردند.


طی ماههای گذشته، کمیسیون اجتماعی مجلس روز پنج‌شنبه را به عنوان دومین روز تعطیلات آخر هفته انتخاب کرده بود که همین موضوع انتقاد بخش خصوصی را به دنبال داشت. در نهایت با بررسی‌های کارشناسی کمیسیون اجتماعی تصمیم بر تعطیلی شنبه‌ها به عنوان دومین روز تعطیلات آخر هفته را گرفت و گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارسال کرد.

به دنبال اختلاف نظرها بر سر تعطیلی پنج شنبه یا شنبه جلال رشیدی‌کوچی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به بررسی لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری موسوم به لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته، گفت: بر روی لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته از سوی مرکز پژوهش‌ها و در کمیسیون اجتماعی کار تخصصی انجام شده و می‌تواند بر اقتصاد کشور اثرگذار باشد.

او با انتقاد از برخی اظهارنظرها در خصوص تعطیلی شنبه به عنوان دومین روز تعطیلات آخر هفته، ادامه داد: یکسری حرف‌های کلیشه‌ای عنوان می‌شود. اگر بخواهیم با این حرف‌ها طرح تخصصی را خراب کنیم؛ به کشورمان، اقتصادمان و مردممان ظلم کرده‌ایم. اینکه بگوییم باید پنج‌شنبه و جمعه تعطیل باشد حرف درستی نیست و کار تخصصی به ما می‌گوید اگر جمعه و شنبه تعطیل باشد، به نفع اقتصاد کشور است و عقل هم همین را می‌گوید. اما متاسفانه یکسری می‌خواهند فضا را به این سمت ببرند.

بروزرسانی خبر:

با موافقت مجلس؛ شنبه ها تعطیل شد

نمایندگان مجلس با تصویب گزارش کمیسیون اجتماعی با تعطیلی «شنبه‌ها» موافقت کردند.
نمایندگان مجلس دقایقی پیش تصویب کردند که روزهای جمعه و شنبه به عنوان تعطیلات پایان هفته باشد. البته باید این مصوبه به تایید شورای نگهبان برسد.
ساعتی پیش اکثریت مجلس با تعطیلی پنج شنبه به دلیل زیانهای اقتصادی و کاهش تعداد روزهایی که می توان با بازارهای جهانی مراوده داشت مخالفت کرده بودند.