رهبر انقلاب : اگر توان مدیریتی ندارید، مسئولیت نپذیرید / برخی بی محابا کاندید می شوند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به فرارسیدن زمان ثبت‌نام انتخابات مجلس،‌ تاکید کردند: برخی‌ها بی‌محابا برای انتخابات مجلس اسم‌نویسی می‌کنند.

کلانشهر : به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس رهبرانقلاب صبح امروز، پیش از آغاز جلسه درس خارج فقه ضمن شرح حدیثی درباره شرط پذیرش مسئولیّت، بیاناتی را مطرح کردند که در ادامه می‌خوانید.

«پیامبر (ص) به ابی‌ذر فرمودند: من هر چه برای خودم دوست می‌دارم، برای تو هم دوست می‌دارم. من جنابعالی را در مدیریت، ضعیف می‌بینم. خیلی آدم خوبی هستی اما حالا که آدم ضعیفی هستی، مواظب باش بر دو نفر هم ریاست نکنی و تولیت مال یتیم را قبول نکنی.

این، درس برای ماها است. بعضی از ما به مجرّد اینکه یک مسندی یا خالی می‌شود یا ممکن است خالی بشود، فوراً چشم میدوزیم به  آنجا! خب اوّل نگاه کن ببین می‌توانی یا نمی‌توانی.

حالا بحث اسم‌نویسی برای انتخابات مجلس است، گفتند شروع شده، همین طور بدون محابا می‌روند! این مطلبی که عرض می‌کنم، در مورد خود این حقیر از همه بیشتر است و آن کسانی که مسئولیّتی دارند هم همین جور. هر مسئولیّتی، هر سِمَتی، هر توانایی‌ای، در کنارش یک مسئولیّتی دارد، یک تعهّدی وجود دارد. میتوانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است.

علّت اینکه می‌گویند تولیّت مال یتیم را قبول نکن، این است که نمی‌توانی حقّ یتیم را به او بدهی؛ دیگران می‌آیند دست‌درازی می‌کنند، جنابعالی هم آدم ضعیفی هستی، تدبیر لازم را نداری و نمی‌توانی.

برجستگی‌های نظام اسلامی و نظام ارزش های اسلامی این ها است؛ یعنی در درجه‌ی اوّل، من و شما خودمان مسئولیم که ببینیم این کار را می‌توانیم قبول کنیم یا نه؟ این بسیار مسئله‌ی مهمّی است.

پیام رهبر انقلاب به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس؛
مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در رأس امور خواهد بود
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با ستاد ملی مبارزه با کرونا:
توانایی مدیریت، فلسفه اجتماعی و اخلاق سه عرصه شکست غرب در کرونا
پیام تسلیت فرمانده کل قوا در پی شهادت جمعی از پرسنل نیروی دریایی ارتش:
خسارت فقدان جوانان صمیمیِ پرتلاش بزرگ و سنگین است

نظر شما:

security code