مفقود شدن ۳ کوهنورد در ارتفاعات موشنگاه - خبر تکمیلی

مهدی ولی پور، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از مفقود شدن سه تن در ارتفاعات موشنگاه از توابع شهرستان رشت خبر داد.

گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از فارس، مهدی ولی پور از مفقود شدن سه تن که در ارتفاعات موشنگاه از توابع رشت گرفتار شده‌اند، خبر داد.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان، برای یافتن گمشدگان در ارتفاعات موشنگاه دو تیم امداد و نجات از شهرستان شفت و فومن به منطقه اعزام‌شده‌اند و نهایتاً تا یک ساعت دیگر به منطقه می‌رسند.

تیم اعزامی امداد و نجات هلال‌احمر برای یافتن افراد گمشده در ارتفاعات موشنگاه را افراد محلی راهنمایی می‌کنند.

خبر مفقود شدن سه تن از ارتفاع نوردان را که در موشنگاه گرفتار شده‌اند را افراد محلی به نیروی انتظامی اطلاع داده‌اند و در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه هلال‌احمر در جریان مفقود شدن آن‌ها قرارگرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از کوهنوردان و ارتفاع نوردان خواست هنگامی‌که قصد صعود به ارتفاعات ناآشنا را دارند ابتدا با یک بلد محلی عزم صعود کرده و همچنین در ایامی که هواشناسی اعلام هشدار می‌کند صعود خود را به‌روزهای بعد موکول کنند.

از هویت افراد مفقودشده و همچنین از سلامت آن‌ها تاکنون اطلاعاتی به دست نیامده است.

 

خبر تکمیلی : مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان گفت : 3 کوهنورد گم شده در کوه های موشنگاه پیدا شدند.

مهدی ولی پور امروز گفت : این کوهنوردان گیلانی به کوهستان موشنگاه رشت رفته بودند به علت آشنا نبودن به مسیر گم شدند.

وی با بیان اینکه خبر مفقود شدن این 3 نفر را افراد محلی به نیروی انتظامی اطلاع داده‌اند افزود : 2 تیم امدادگر با همکاری مردم منطقه کوهنوردان را پس از 9 ساعت در پیدا کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر گیلان با اشاره به زخمی شدن 3 کوهنورد از ناحیه دست ، پا و سینه افزود : یک نفر سرپایی مداوا شد و 2 نفر دیگر به بیمارستان پورسینای رشت منتقل شدند.

کوهستان موشنگاه از توابع دهستان سراوان بخش سنگر رشت و در نزدیکی شهرستان شفت قرار دارد.