درگیری شدید شکارچیان غیرمجاز با محیط بانان گیلانی

فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان گفت: حال عمومی یکی از محیط بانان این حادثه وخیم است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، در پی درگیری بین محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست گیلان و تعدادی از شکارچیان غیرمجاز در محدوده پناهگاه حیات وحش سرخانکل تالاب بین‌المللی انزلی دو نفر از نیروهای یگان به شدت زخمی و یک نفر نیز به گروگان گرفته شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان از وخامت حال یکی از مجروحان این حادثه خبر داد و عنوان کرد:‌ شکارچیان با سلاح سرد و اسلحه شکاری به محیط بانان حمله کردند که در این درگیری دو نفر از نیروها از ناحیه سر و صورت مجروح و جهت مداوا سریعاً به بیمارستان امام خمینی(‌ره) صومعه‌سرا منتقل شدند.

اکبری‌پور با تأکید بر اینکه نیروهای محیط‌بان یگان حفاظت محیط زیست گیلان شب گذشته در حین انجام وظیفه با این شکارچیان غیرمجاز برخورد کردند، افزود: این اتفاق در حالی به‌وقوع پیوست که نیروها و محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست گیلان در حین گشت‌زنی‌های خود با این شکارچیان متخلف برخورد کردند.

وی در مورد سرنوشت محیط‌بان به اسارت گرفته‌شده توسط شکارچیان نیز خاطرنشان کرد: با همکاری و مساعدت عوامل و نیروهای نیروی انتظامی و سایر ارگان‌های مربوطه محیط‌بان گروگان گرفته شده پس از مدتی آزاد شد اما شکارچیان متخلف از صحنه درگیری متفرق شده و فرار کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان گفت: از همان ساعات اولیه درگیری، با اخذ دستور مقام قضایی، دستگیری شکارچیان متخلف در دستور کار قرار گرفته که در نهایت با کمک عوامل انتظامی دو نفر از ضاربین محیط بانان دستگیر شده و از آنان دو قبضه سلاح شکاری غیر مجاز نیز کشف شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان و فرماندار صومعه سرا به همرا برخی دیگر از مسئولین ستادی اندکی پس از حادثه دستورات لازم را جهت پیگیری همه جانبه موضوع صادر کردند.

نظر شما:

security code