پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس


۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۱:۰۰ | کد خبر: ۴۴۵۸ چاپ
پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس

پنجمین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور آغاز شد.

کلانشهر :  امروز پنجشنبه (۱۴ آذر) پنجمین روز از ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

در چهار روز گذشته ۴ هزار و ۷۸۱ نفر ثبت نام کردند که ۸۸ درصد آن‌ها مرد و ۱۲ درصد آنان زن هستند.

ثبت نام امروز تا ساعت ۱۸ ادامه دارد. همچنین روز ۱۶ آذر پایان ثبت نام از داوطلبان خواهد بود.

به روزرسانی :

دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: در پنجمین روز از مهلت ثبت‌نام، ۹۳ داوطلب در رقابت‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام نهایی کرده‌اند.

مجید هاشم‌پور اظهار کرد: همزمان با پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۹۳ داوطلب نام‌نویسی نهایی کرده‌اند که از مجموع این تعداد داوطلب، ۸۸ نفر مرد و پنج نفر زن هستند.

وی ادامه داد: ثبت‌نام در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها از ساعت ۸ تا ۱۸ انجام می‌شود و این فرایند تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه دارد که البته در صورت ضرورت و حسب تشخیص وزیر کشور، فرآیند ثبت‌نام در این روز، تا ساعت ۲۴ قابل تمدید است.

هاشم‌پور خاطرنشان کرد: به داوطلبان توصیه می‌کنیم که برای سهولت ثبت‌نام و اجتناب از هرگونه معطلی هنگام مراجعه، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

وی از داوطلبان خواست ثبت‌نام را به روزهای پایانی موکول نکنند و ادامه داد: برای هر دوره نمایندگی جهت اعمال تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی مورد قبول است ضمن آنکه همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه دارند، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند.

به گفته دبیر ستاد انتخابات گیلان، حدود ۲۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده که در صورت تأیید در هیأت‌های احرایی، کار اخذ آرای مردم در دوم اسفندماه را انجام می دهند.

به گزارش ایسنا؛ استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می‌شود. تا پایان چهارمین روز ۱۳۹ داوطلب در گیلان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام نویسی کرده بودند.