سید بشیر (حجت) نظری اصالتا اهل فومن در استان گیلان و عضو حزب اعتماد ملی است . او یکی از اعضای منتخب مردم تهران در پنجمین دوره شورای شهر پایتخت بود

یک گیلانی رییس ستاد جوانان مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری شد
اختصاصی کلانشهر: طی حکمی از سوی علی عبدالعلی زاده رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، سید بشیر نظری به عنوان رییس ستاد جوانان این نامزد منصوب شد. مسعود پزشکیان یکی از سه کاندیدای مدنظر جبهه اصلاحات بود او تنها تایید شده ی این طیف توسط شورای نگهبان است.

سید بشیر (حجت) نظری که اصالتا اهل فومن در استان گیلان است عضو حزب اعتماد ملی و همچنین به عنوان دبیر دفتر سیاسی این حزب فعالیت می کند.

نظری که متولد 1366 است جوانترین منتخب مردم تهران در انتخابات سال 1396 شورای شهر پایتخت بود. او که در فهرست امید اصلاح طلبان قرار داشت بعد از راهیابی به پارلمان شهری تهران به عنوان سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا و همچنین ریاست کمیته ورزش شورای شهر و ریاست ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران فعالیت کرد.

سید بشیر(حجت) نظری همچنین سابقه حدود دو سال فعالیت در بازه زمانی 1398تا 1400 را در باشگاه فوتبال استقلال تهران به عنوان عضو هیات مدیره و سخنگو را در کارنامه دارد.

نظری دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه تربیت مدرس و فرزند سردار شهید حجت نظری است. او نوزده روز بعد از شهادت پدرش متولد شد. حجت نظری پس از ۷۴ ماه حضور در جبهه و سه بار مجروحیت، در حالی که فرماندهی گردان حضرت ابوالفضل (ع) از لشکر ۱۶ قدس گیلان را برعهده داشت، در شانزدهم اسفند ۱۳۶۵ به شهادت رسید. زهرا نظری همسر شهید و مادرِ سید بشیر(حجت) نظری هم سابقه چهار دوره عضویت در شورای شهر فومن را دارد.