ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور


۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۲۲ | کد خبر: ۴۴۸۲ چاپ
ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور

سامانه بارشی که از دیروز وارد کشور شده است، امروز همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

کلانشهر : آقای امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: پیش بینی می‌شود امروز بر شدت بارش‌ها افزود شود.
وی گفت: شدت بارش‌ها در استان‌های حاشیه زاگرس، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نواحی غربی استان اصفهان و شمال استان فارس بیشتر خواهد شد.

سرکرده افزود: پیش بینی می‌شود بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر را در این استان‌ها داشته باشیم.
کارشناس هواشناسی گفت: امروز در استان‌های غربی کشور از جمله آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و همچنین در بوشهر بارش خواهیم داشت.
سرکرده افزود: در استان مرکزی از جمله قم، دامنه جنوبی البرز مثل تهران، البرز، قزوین، زنجان و سمنان هم بارندگی خواهیم داشت.
کارشناس هواشناسی ادامه داد: در سواحل دریای کاسپین نیز مانند گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی برف و باران را پیش رو داریم.
وی افزود: بارش در ارتفاعات به صورت برف است و در نواحی جنوبی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.
کارشناس هواشناسی گفت: همین وضع را برای فردا در استان‌های غربی پیش رو خواهیم داشت که البته با شدت و ضعف همراه خواهد بود، در شرق کشور از جمله خراسان جنوبی، شمالی و رضوی هم منتظر بارش هستیم.
آقای سرکرده افزود: به تدریج این سامانه روز دوشنبه از نواحی غربی عبور و کشور را ترک می‌کند، اما سامانه بارشی جدیدی از جنوب و جنوب غرب، وارد کشور می‌شود که روز دوشنبه و سه شنبه کل نیمه جنوبی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
وی گفت: امروز آسمان تهران ابری است و به تدریج بارندگی را پیش رو داریم و دما در گرم ترین ساعت به ۱۲ درجه می‌رسد.