مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

میزبانی گیلان از فیلم های سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر


۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۳:۴۶ | کد خبر: ۴۵۰ چاپ
میزبانی گیلان از فیلم های سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از اکران همزمان فیلم های منتخب سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در استان خبر داد و گفت: سال گذشته با استقبال 12 هزار نفری شهروندان گیلانی مواجه بودیم.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، فیروز فاضلی در جمع خبرنگاران، از اکران همزمان فیلم های منتخب سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در استان خبر داد و اظهار کرد: سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از 10 لغایت 22 بهمن همزمان با ایام الله دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران برگزار می‌شود.

وی جشنواره بین‌المللی فجر را یکی از مهمترین رخدادهای فرهنگی کشور دانست و افزود: همزمانی اکران فیلم های سی و ششمین دوره این رویداد مهم فرهنگی در گیلان، سال گذشته مورد استقبال 12 هزار نفری نفری شهروندان گیلانی قرار گرفت.

این مقام مسئول یادآور شد: مصادره، عرق سرد، کامیون، شعله‌ور، امپراطور جهنم، لاتاری و فیل‌شاه از جمله فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر بودند که در سینما میرزا کوچک رشت اکران شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه هزینه برای فرهنگ و هنر سرمایه‌گذاری است، خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی برای این موضوع نیاز به همیاری و همگامی متولیان فرهنگی به ویژه رسانه‌ها دارد.

وی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به اکران فیلم های جشنواره امسال به محض مشخص شدن در اختیار رسانه ها قرار می‌گیرد، یادآور شد: استان گیلان دارای 9 سینمای فعال و سه سینمای غیرفعال با ظرفیت 5 هزار و 768 صندلی است و با افتتاح تالار مرکزی رشت بر این ظرفیت افزوده می شود. 

جدول زمانبندی اکران همزمان فیلم های منتخب چهل و دومین جشنواره فیلم فجر در گیلان
 چراغ جشنواره فجر با نمایش ۵ فیلم در گیلان روشن شد
سیمرغ های جشنواره چهل ودوم فیلم فجر به پرواز درآمدند
اسامی برندگان سیمرغ جشنواره چهل ودومین فیلم فجر

نظر شما:

security code