khanekhodro

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیرو های مسلح از تسهیلات مهارت آموزی به ۹۰۰۰ سرباز در کشور خبر داد.

ارائه تسهیلات مهارت‌آموزی به سربازان واجد شرایط

کلانشهر: سردار زاده کمند گفت: نسل جوان ارزشمندترین سرمایه ایران است و دوران سربازی هم فرصتی است که جوانان ما در عرصه دفاعی و امنیتی دستاورد داشته باشند.

وی ادامه داد: در طول هفت سال گذشته، یک میلیون و ۶۸۶ هزار نفر تحت پوشش دوره های عمومی و تخصصی قرار گرفتند که از این تعداد۹۲۳ هزار نفر مهارت های تخصصی را فرا گرفتند.

زاده کمند با اشاره به آمار سال ۱۴۰۲ نیز گفت: تنها در سال گذشته ۲۴۸ هزار و ۷۰۰ نفر تحت آموزش تخصصی قرار گرفتند و ۳۲۳ هزار و ۶۰۰ نفر نیز دوره های مهارت عمومی را طی کردند.

وی درباره ارائه تسهیلات به سربازان نیز گفت: از حدود ۱۳ هزار نفر واجد شرایط در سال گذشته تاکنون ۹ هزار نفر تسهیلات خود را دریافت کرده اند.

زاده کمند از برگزاری دومین مرحله مسابقات مهارتی سربازان خبر داد و گفت: تلاش برای استانداردسازی فضا ها و محتوا های آموزشی، ایجاد انگیزه برای سربازان و... از جمله این اهداف است.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیرو های مسلح با بیان اینکه این مسابقات در چهار مرحله سازمانی، شهرستانی، استانی و ملی برگزار می شود، گفت: از اول مردادماه این مسابقات در ۲۰ رشته برگزار می شود که نانوایی، آشپزی، خیاطی، آرایشگری، عکاسی دیجیتال، حفاظت فیزیکی، آمادگی جسمانی، برنامه نویسی پایتون، کمک های اولیه، تعمیر تلفن همراه، برق کاری ساختمان، تعمیر آبگرمکن و پکیج، سرویس خودرو و ... برگزار خواهد شد.

به گفته وی پیش بینی می شود که بیش از ۲۲ هزار نفر از سربازان در این مسابقات شرکت کنند.