تایید صلاحیت ۴۰۶ داوطلب در انتخابات مجلس شورای اسلامی گیلان

کلانشهر : رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: از مجموع ۴۶۵ داوطلبی که برای شرکت در رقابت های یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام نویسی کرده بودند؛ ۴۰۶ نفر تایید صلاحیت، ۳۳ نفر رد یا عدم احراز صلاحیت شده و ۲۶ نفر نیز انصراف دادند.

محمود قاسم نژاد امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات های اجرایی از ۱۷ آذرماه جاری و پایان یافتن آن در روز گذشته (سه شنبه)، اظهار کرد : در این مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی در ۱۱ مرکز حوزه انتخابیه صورت گرفت.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه داوطلبانی که صلاحیت‌شان تایید نشده امروز (چهارشنبه) به آنان اطلاع رسانی می شود، اضافه کرد : طبق بررسی های انجام شده در هیات های اجرایی استان، از مجموع ۴۶۵ داوطلبی که برای شرکت در رقابت های یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام نویسی کرده بودند؛ ۴۰۶ نفر تایید صلاحیت، ۳۳ نفر رد یا عدم احراز صلاحیت شده و ۲۶ نفر نیز انصراف دادند.

وی بیان کرد : بر اساس قانون، داوطلبان رد یا عدم احراز صلاحیت شده از فردا (پنجشنبه ۲۸ آذرماه) تا اول دی ماه به مدت چهار روز، فرصت دارند شکایت خود را به هیات نظارت استان مستقر در استانداری ارائه دهند.

قاسم نژاد گفت : رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط هیات نظارت استان در مرحله اول به مدت ۲۰ روز از دوم لغایت ۲۱ دی ماه خواهد بود و در این مرحله، هیات های نظارت بر اساس قانون مجاز هستند از بین افرادی که تایید صلاحیت شده اند، عده ای را رد یا عدم احراز صلاحیت کنند و بالعکس می توانند از بین رد یا عدم احراز صلاحیت شدگان، افرادی را تایید نمایند.

وی خاطرنشان کرد : بعد از پایان مهلت ۲۰ روزه فوق الذکر، تایید یا عدم تایید صلاحیت داوطلبان به فرماندار مرکز حوزه انتخابیه اعلام خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان یادآور شد : ۴۶۵ داوطلب در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که نسبت به دوره گذشته، ۲۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا؛ حدود ۲۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده که در صورت تایید در هیات های اجرایی، کار اخذ آرای مردم در دوم اسفندماه را انجام می دهند.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.