فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان عنوان کرد :

تلاش ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت برای اطفای حریق جنگل


۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۱۱:۴۹ | کد خبر: ۴۷۷۸ چاپ
تلاش ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت برای اطفای حریق جنگل

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، سطوح آتش گرفته در جنگل ها به دنبال وزش باد گرم را حدود ۵۰ هکتار دانست و خاطرنشان کرد: از ساعات اولیه حریق در سطح جنگل ها ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت در کنار سایر نیروهای امدادی و محلی اقدام به اطفای به موقع آتش کردند.

کلانشهر : سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وزش باد گرم در استان، اظهار کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته در اکثر شهرستان های گیلان از جمله لاهیجان، لنگرود، و فومن شاهد وقوع آتش سوزی های پراکنده در عرصه های جنگلی و مرتعی بودیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون اطفای حریق در جنگل های مناطق اسبراهان، کلنادان و اشکراب شهرستان سیاهکل در حال انجام است، افزود: ۱۰ هکتار از جنگل های منطقه آغوزبن شهرستان رودبار، ۱۰ هکتار از جنگل های منطقه چملر و بهارستان شهرستان آستارا، یک هکتار از جنگل های منطقه مبارک آباد و چنارودخان شهرستان شفت، پنج و نیم هکتار از جنگل های شهرستان تالش، ۱۷ هکتار از جنگل های منطقه ورسکوم و شاندرمن شهرستان ماسال و چهار و نیم هکتار از جنگل های منطقه لاکان شهرستان رشت به صورت سطحی آتش گرفته بود که با همکاری نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، آتش نشانان و مردم منطقه در ساعات اولیه اطفا شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان سطوح آتش گرفته را حدود ۵۰ هکتار دانست و خاطرنشان کرد: از ساعات اولیه حریق در سطح جنگل ها ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت در کنار سایر نیروهای امدادی و محلی اقدام به اطفای به موقع آتش کردند و خوشبختانه خسارت جدی به جنگل ها وارد نشده است.

وی با بیان اینکه شاخ و برگ های خشک جنگلی شرایط را برای گسترش آتش با وزش باد گرم فراهم کرده است، گفت: متاسفانه عمده دلیل آتش سوزی در جنگل ها انسانی است و مردم با سهل انگاری چنین حوادثی را رقم می زنند.

قربانی لرد از مردم طبیعت دوست گیلان خواست در صورت مشاهده هرگونه دود و آتش در سطح عرصه های ملی با شماره گویای ۱۵۰۴ تماس بگیرند و یادآور شد: طی امروز و فردا وزش باد گرم ادامه خواهد داشت لذا خانواده ها از روشن کردن آتش در جنگل ها جدا خودداری کنند.

 

منبع : ایسنا