معاون نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش گیلان:

گیلان چهارمین استان باسواد کشور


۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۷:۳۹ | کد خبر: ۴۸۱۴ چاپ
گیلان چهارمین استان باسواد کشور

کلانشهر: معاون نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه این استان در جایگاه چهارم استان های باسواد کشور قرار دارد، گفت: ۹۰ درصد سهمیه امسال دوره های سواد آموزی گیلان جذب شده است.

سیروس محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه نرخ باسوادی در استان گیلان بر اساس سرشماری سال گذشته ۹۷.۵ درصد است، گفت: استان گیلان از این نظر در جایگاه چهارم استان‌های باسواد کشور قرار دارد.

وی با بیان اینکه جامعه هدف در سواد آموزی سنین ۱۰ تا ۴۹ سال است، گفت: سواد آموزی در سه سطح توسعه سواد، انتقال و تحکیم انجام می‌شود و هزار و ۶۰۰ آموزش دهنده در این زمینه با نهضت سواد آموزی همکاری می‌کنند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش گیلان در ادامه با اشاره به اینکه سهمیه امسال دوره‌های سواد آموزی گیلان ۸ هزار و ۲۴۳ نفر است، گفت: ۹۰ درصد این سهمیه تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی به پوشش ۹۶ درصدی سهمیه سال گذشته استان گیلان، تصریح کرد: در سال گذشته سهمیه استان گیلان برای دوره‌های سواد آموزی ۹ هزار و ۳۷۱ نفر بوده که ۹۶ درصد آن تحت پوشش قرار گرفتند.

محمدی در ادامه با شهرستان‌های شفت، آستارا و تالش را دارای بیشترین رشد سواد آموزی در دو سال اخیر عنوان و بیان کرد: معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش گیلان تلاش می‌کند تا سطح باسوادی در استان گیلان را به ۱۰۰ درصد افزایش دهید.