سخنگوی وزارت امور خارجه:

ظریف امشب به مسکو می رود


۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۵:۳۷ | کد خبر: ۴۸۲۹ چاپ
ظریف امشب به مسکو می رود

کلانشهر: به گزارش خبرگزاری مهر، سیدعباس موسوی از سفر امشب وزیر امور خارجه به مسکو خبر داد.

وی ادامه داد: این سفر در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان جمهوری اسلامی ایران با مقامات ارشد روسیه انجام می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه طیف مختلفی از موضوعات در این سفر مورد رایزنی قرار می‌گیرد، اظهار داشت: مسائل مربوط به روابط دوجانبه و آخرین تحولات بین‌المللی در این سفر مورد گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

موسوی همچنین درباره اخبار منتشر شده در ارتباط با سفر وزیر امور خارجه کشورمان به نیویورک طی روزهای آینده، تصریح کرد: آقای ظریف برای شرکت در نشست فوق‌العاده‌ای که مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس سازمان ملل برگزار می‌شود، به نیویورک سفر می‌کند.

وی با بیان اینکه این نشست به منظور بحث و بررسی در مورد منشور سازمان ملل متحد برگزار می‌شود، اظهار کرد: اگر تمهیدات لازم از جمله موضوع اخذ روادید انجام شود، این سفر انجام خواهد شد.

موسوی همچنین با بیان اینکه وزرای خارجه کشورها در این اجلاس حضور دارند، افزود: آقای ظریف از دیپلمات‌های برجسته هستند و آشنایی خوبی با منشور سازمان ملل متحد دارند و این فرصت مغتنمی است که دیدگاه‌های خود را در مورد منشور سازمان ملل، مبارزه با یکجانبه گرایی و تاکید بر چند جانبه گرایی بیان کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در مورد برگزاری مجمع گفت‌وگوی تهران طی روزهای آینده در ایران هم گفت: مجمع گفتگوی تهران سه شنبه هفته آینده با محوریت بررسی طرح «صلح هرمز» که آقای رئیس جمهور مبتکر این طرح بودند، با حضور اندیشمندان و سیاستمداران کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این اجلاس فرصت خوبی است تا از نزدیک طرح "صلح هرمز" از سوی اندیشمندان و دیگر شرکت کنندگان در این جلسه مورد بررسی قرار گیرد.

موسوی ابراز امیدواری کرد: این طرح و این مجمع طلیعه مبارکی برای هم افزایی هر چه بیشتر بین کشورهای منطقه باشد و اگر احیاناً ابهاماتی در مورد این طرح وجود دارد در جریان این مجمع و گفتگوهایی که در آن انجام می‌شود برطرف شود.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین با اشاره به حضورش در مراسم میقات ماه و صلیب در کلیسای سرکیس مقدس تهران، گفت: باعث افتخار است که امروز توفیق داشتیم در خدمت اسقف اعظم ارامنه برای تبریک سال نوی میلادی و تولد حضرت مسیح (ع) باشیم.

موسوی افزود: به اسقف اعظم عرض کردم که یکی از زیبایی‌های ایران این است که تمام اقوام و ادیان به صورت مسالمت آمیز کنار هم زندگی می‌کنند و این موضوع بر زیبایی‌های ایران افزوده است.